4 000 Ft
Kodály Zoltán: Marosszéki táncok zongorára. Az eredeti kézirat fakszimile kiadása. Marosszéker Tänze. Dances of Marosszék. Piano solo. (Számozott.) Wien-Budapest, (1982). Universal Edition - Editio Musica (Zeneműnyomda). [6] p. + 5 t. (kétoldalas, színes kottalap-hasonmások). Folio. Egyetlen kiadás. Limitált példányszámban készült bibliofil kiadvány, sorszáma: 23. Magyar-német-angol nyelvű kiadvány, megjelent Kodály Zoltán születésének 100. évfordulója alkalmából. A Marosszéki táncok két verzióban készült el: mint zenekari mű, és mint önálló zongorakompozíció. Hasonmásunk a zongoraváltozat nyomdai kéziratáról készült. A kézirat a bécsi Universal Edition tulajdonában van, megőrzésre a londoni British Library kézirat-gyűjteményében helyezték el. Kiadványunk tipográfiáját Tóth Béláné tervezte. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.