Parker, Else: Astrologie und ihre Verwertung fürs Leben. Aus dem Holländischen übersetzt von Gisela Holz.
Amersfoort (Holland), 1924. P. Dz. Veen Verlag. [6] + 221 + [3] p.
Else Parker holland asztrológus munkája az egyéni emberi sors és a kozmosz közötti viszony tisztázására törekszik. A munka a mögöttes ezoterikus háttérismeretek közlésére alig szorítkozik, jobbára gyakorlati tanácsadással szolgál. A munka német fordítása néhány évvel az újságokban olvasható horoszkóp-rovatok megjelenése előtt készült. A címlap melletti levélen a szerző portréja. Szövegközti asztrológiai ábrákkal illusztrált. A szövegben számos helyen régi színes ceruzás aláhúzások, szövegkiemelések.
Díszesen aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Összességében jó példány.