Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 456

Deutsche Kunstgeschichte. Band I-VI. [Teljes.] München, 1949-1958. F. Bruckmann Verlag (Graph. Kunstanstalten F. Bruckmann) 588 p. + 8 t. (színes); 655 + [1] p. + 12 t. (színes); 494 + [2] p. + 16 t. (színes); 528 p. + 16 t. (színes); 591 + [1] p. + 16 t. (színes); 478 + [2] p. + 38 t. (színes, 19 kétoldalas táblán). Egyetlen kiadás. A sorozat részei: Band I: Eberhardt Hempel: Geschichte der Deutsche Baukunst. - Band II: Adolf Feulner, Theodor Müller: Geschichte der Deutschen Plastik. - Band III: Otto Fischer: Geschichte der Deutsche Malerei. (Dritte Auflage.) - Band IV: Otto Fischer: Geschichte der Deutschen Zeichnung und Graphik. - Band V: Heinrich Kohlhaussen: Geschichte der Deutschen Kunsthandwerks. - Band VI: Franz Roh: Geschichte der Deutschen Kunst von 1900 bis zur Gegenwart. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrált művészettörténeti munka, mely a tágabb értelemben vett németországi képzőművészet valamennyi ágával foglalkozik. A munka öt kötetben mutatja be ki a német építészet, szobrászat, festészet, grafika, a német bútor-, textil-, kerámia- és üveg-, fém- és ötvösművészet tizenegy évszázadának remekeit, a Karoling kortól a XX. század elejéig, majd a hatodik kötetben - mintegy pótolandó a korábbi kötetek hiányait - bemutatja a festészet, szobrászat avantgárd korszakát, illetve az építészet és a belsőépítészet modernista történetét. Egységes, aranyozott gerincű, korabeli félmaroquin kötésben, három kötet gerincén felül apró sérülés, a zárókötet gerincén apró kopás. Szép sorozat.
19842.

Deutsche Kunstgeschichte. Band I-VI. [Teljes.] München, 1949-1958. F. Bruckmann Verlag (Graph. Kunstanstalten F. Bruckmann) 588 p. + 8 t. (színes); 655 + [1] p. + 12 t. (színes); 494 + [2] p. + 16 t. (színes); 528 p. + 16 t. (színes); 591 + [1] p. + 16 t. (színes); 478 + [2] p. + 38 t. (színes, 19 kétoldalas táblán). Egyetlen kiadás. A sorozat részei: Band I: Eberhardt Hempel: Geschichte der Deuts...

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
62,18
68,57
Sopron szabad királyi város építési rendszabályai. / Bau-Ordnung für die kön. Freistadt Oedenburg. Sopron, 1875, Reichard Adolf, 59+59 p. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos állapotban. (Ritka!)
19843.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14
19844.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14
Kovács Orsolya: Zsolnay modern 1953-1990. Pécs, 2020, magánkiadás. Kiadói kartonált papírkötés, zsugorfóliában.
19845.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86
19846.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43
19847.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86
19848.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86
19849.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
19850.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
19851.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
19852.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,32
25,71
Keserü Katalin: Amrita Sher-Gil és Magyarország. Kiállítási katalógus. Amrita Sher-Gil and Hungary. Exhibition catalogue. Balatonfüred, 2013., Vaszary Villa. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19853.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft