Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 456

20217.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Gottschewski, Adolf: Altmeister der Kunst - Michelangelo/ Die Skulpturen, 76p. Stuttgart Sérült papírborítóval
20218.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Wit Stowsz. Der Krakauer Altar. Warszawa, 1953 PIW. Kiadói. gerincén sérült vászonkötésben, Folio
20219.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
1940 Moderne Bauformen, XXXIx. évf. 10. sz.,1940 oKTÓBER Stuttgart, Julius Hoffmann Verlag, német nyelven. Papírkötésben, szakadozott borítóval.
20220.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,70
6,29
220 év 220 kép. Pillanatfelvételek Ferencváros múltjából. 220 years 220 snapshots. Photographs from the past of Ferencváros. Bp., 2012., Ferencváros. Magyar és angol nyelven. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
20221.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Kettős utazás. Magyar fotográfiák a világról. (1857-1978.) Linked Journeys. Hungarian photographs from around the world. (1857-1978.) Szerk.: Kolta Magdolna. Kincses Károly előszavával. Bp., 2001, Magyar Fotográfiai Múzeum. Magyar és angol nyelven. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, a hátsó borítón karcolásokkal.
20222.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,70
6,29
Aknai Tamás: Csorba. A művész, Csorba Simon László (1943-2024) által DEDIKÁLT példány! Veszprém-Bp., 2010., Magyar Képek. Kiadói kartonált papírkötés.
20223.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,70
6,29
Prinzhorn, Hans: Bildnerei der Gefangenen. Studie zur bildnerischen Gestaltung ungeübter von Hans Prinzhorn. Mit 176 Abbildungen. Berlin, (1926). Axel Juncker Verlag (Druck: F. A. Brockhaus, Leipzig). 60 + [14] p. + 70 t. (ebből 2 színes, felragasztott). Első kiadás. Értekezés az elítéltek képzőművészetéről, számos szövegközi illusztrációval. A táblákon az elítéltek naiv festészeti, szobrászati alkotásai, valamint számos fénykép az elítéltek tetoválásairól, egy olyan időből, amikor még a tetoválás a börtönviseltséghez, a bűnöző életmódhoz kapcsolódott. Az utolsó, számozatlan oldalakon a bűnözők jelnyelvéből 88 írásjegy található, Kajetan Karmayer magyarázatával. Példányunkból három tábla (10, 21, 24.) hiányzik. Kiadói, gerincén enyhén sérült félvászon kötésben, aranyozott címvignettával, felül kék festésű lapszélekkel.
20224.

Prinzhorn, Hans: Bildnerei der Gefangenen. Studie zur bildnerischen Gestaltung ungeübter von Hans Prinzhorn. Mit 176 Abbildungen. Berlin, (1926). Axel Juncker Verlag (Druck: F. A. Brockhaus, Leipzig). 60 + [14] p. + 70 t. (ebből 2 színes, felragasztott). Első kiadás. Értekezés az elítéltek képzőművészetéről, számos szövegközi illusztrációval. A táblákon az elítéltek naiv festészeti, szobrászati al...

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Ujházi Péter: Képek és dobozok. Pictures and Boxes. (Kiállítási katalógus.) [Dedikált.] Székesfehérvár, 1994. Csók István Képtár (ny. n.) [58] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Tarnai Tamás utazónak barátilag Péter, Bukarest. 1995. április 4." A Bernáth Aurélnál tanult, a nonfiguratív neoavantgárd törekvésektől látványosan elkülönülő Ujházi Péter festőművész tárlata 1994. augusztus 27. - 1994. október 9. között volt látható szülővárosában, a székesfehérvári Csók István Képtárban. A bevezető tanulmányt írta és a kiállítást rendezte Sasvári Edit. Kétnyelvű kiállítási katalógusunk 13-46. oldalán a festőművész játékos és groteszk festményeinek és dobozmunkáinak színes reprodukciói, a képanyag után a kiállított művek jegyzéke, valamint életrajzi jegyzetek. (A Szent István Múzeum közleményei. D. sorozat, 226. szám.) Fűzve, Ujházi Péter grafikájával illusztrált kiadói borítóban. Szép példány.
20225.

Ujházi Péter: Képek és dobozok. Pictures and Boxes. (Kiállítási katalógus.) [Dedikált.] Székesfehérvár, 1994. Csók István Képtár (ny. n.) [58] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Tarnai Tamás utazónak barátilag Péter, Bukarest. 1995. április 4." A Bernáth Aurélnál tanult, a nonfiguratív neoavantgárd törekvésektől látványosan elkülönülő Ujházi Péter festőművész tárlata 1994. augusztus 27. - 1994. októb...

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Herendi Péter. Bp., 1995, Szerzői kiadás. Magyar, angol, német, francia. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés. Herendi Péter (1953-) grafikus, fotóművész.
20226.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Arnold Éva: Hutong. A művész, Arnold Éva (1960-) fotóművész által DEDIKÁLT példány! A dedikált személy vasutas témájú ex libris-szével. Bp., 2004, Argumentum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20227.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Terence Conran: Belsőépítészet. Otthonszépítők nélkülözhetetlen kézikönyve. Bp., 2000, Park Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, intézményi bélyegzővel.
20228.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft