Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 456

Hornyánszky Gyula: Classica-Philologia mint történetírás. Történetbölcseleti értekezés. Bp., 1895. Hornyánszky Viktor. 99 + (2) P. Fűzve, sérült kiadói papírborítóval, fűzésnél szétvált
20278.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,18
3,43
Maly Gerhardus - Dietfried Gerhardus: Symbolismus und Jugendstil. Bildkunst des 20. Jahrhunderts. Freiburg im Breisgau, 1977, Verlag Herder. Gazdag színes képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
20280.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,71
4,00
Nikifor Krynicki. 12 reprodukcji. Kraków, [1970], Wydawnictwo Artystyczno-Graficzne, 12 (színes reprodukciók) t. Kiadói mappában, 33x23 cm.
20281.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,24
4,57
Homér Lajos: A bútorok története Egyiptomtól napjainkig. Bp., 1944., Muzsa, 117 p. + CLXXXIV (fekete-fehér képtáblák) t. Első kiadás! Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
20282.

Homér Lajos: A bútorok története Egyiptomtól napjainkig. Bp., 1944., "Muzsa", 117 p. + CLXXXIV (fekete-fehér képtáblák) t. Első kiadás! Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
Klasszikus Képtár. Renaissance - mesterek. A festőművészek legkiválóbb alkotásainak gyűjteménye színes műlapokon. - - 60 színes műlap. A képeket kísérő, magyarázó szöveget írták: Divald Kornél, Elek Artúr, Éber László, Farkas Zoltán, Lyka Károly. A renaissance-kor művészetét ismertető bevezető tanulmányt Elek Artúr írta. Bp., 1928, Győző Andor, (Hungária-ny.), 8 sztl. lev.+60 (színes képtáblák, a lapok előtt magyarázó oldalakkal) t. Teljes! Kiadói aranyozott egészvászon mappa, kopott, foltos mappával, a gerincen kis sérüléssel, 43x33x4 cm
20283.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,22
22,86
Kocsisné Szirmai Fóris Mária: Tiszavidéki keresztszemes himzésminták. Bp., é.n. Minerva. Harmadik változatlan kiadás. Kiadói papírkötésben, foltos borítóval, ajándékozási sorokkal.
20284.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,65
2,86
Szalay Károly: Mai magyar filmvígjáték. Beteljesülések és elszalasztott lehetőségek. (Dedikált.) (Budapest, 1978. Magvető Könyvkiadó - Dabasi Nyomda). 195 + [5] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Bettynek ajánlom, Szalay Károly. 1978 december hó. (Gyorsuló idő.) Fűzve, színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban.
20285.

Szalay Károly: Mai magyar filmvígjáték. Beteljesülések és elszalasztott lehetőségek. (Dedikált.) (Budapest, 1978. Magvető Könyvkiadó - Dabasi Nyomda). 195 + [5] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Bettynek ajánlom, Szalay Károly. 1978 december hó". (Gyorsuló idő.) Fűzve, színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,77
5,14
20286.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
cca 1940 IBUSZ utazások képes katalógus. 16p.
20287.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,24
4,57
A konzerválás és restaurálás kézikönyve. Kézirat gyanánt. Szerk.: Lakos Lajos. Bp., 1952., Múzeumok és Műemlékek Országos Központja, 8+88 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
20288.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,55
10,29
Sághelyi Lajos: A üvegmívesség könyve. Bp., 1948., Budapesti Üvegesek, Üvegcsiszolók, Üvegedzők és Üvegvésők, Üveghajlítók, Üvegfoncsorozók, Üvegforrasztók, Üveg-, Porcellán- és Fayancefestők, Mozaikművesek és Tükörkészítők Ipartestülete, (Máté Ernő-ny.), 500 p. Szövegközti képekkel, rajzos ábrákkal illusztrált. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, laza fűzéssel.
20289.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
13
20290.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,65
2,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft