Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 456

Korniss Dezső: ,,Rezeda 9". A Rablók meg a Pásztorok. (Kiállítási katalógus). A Hatvany Lajos Múzeum Füzetei No. 3. Szerk.: Kovács Ákos. Hatvan, 1977, Hatvany Lajos Múzeum, 31+(1) p. Benne Hegyi Loránd, Keserű Katalin, Kormos István írásaival. Kiadói papírkötés, kissé koszos borítóval, belül jó állapotban.
19879.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Kiállítás Lord Rothermere gyűjteményének válogatott képeiből. / Exhibition of Selected Pictures from Lord Rothermere's Collection. Bp., 1938, Országos Magyar Szépművészeti Múzeum (Pallas-ny.), 14+(2) p.+ 8 (kétoldalas, fekete-fehér képek) t. Magyar és angol nyelven. Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes borítóval, belül jó állapotban.
19880.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,25
15,71
Bruno Molajoli: Mostra del Pordenone e della pittura friulana del Rinascimento. Catalogo e cura di Bruno Molajoli. Udine, 1939, "La Panarie", 133+1 p. Olasz nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
19881.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Stein Frigyes: A keleti szőnyeg története. Bp, Perzsa Szőnyeg Rt. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19882.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Molnar, Anton [Molnár Antal]: Anton Molnar Gefrodinspex Collector. (Molnár Antal festőművész képzőművészeti albuma.) [Dedikált.] [Tokió] Tokyo, 2007. Prova Publishing (Hang Tai Printing Company Ltd., Hong Kong). 199 + [7] p. Folio. Egyetlen kiadás. Rajzos dedikáció: ,,Ágnesnek sok-sok szeretettel! Budapest, 2011 május 15. Anton Molnar". Anton Molnar (sz. 1957) Párizsban élő magyar festőművész, főiskolai tanár, legsikeresebb külföldi képzőművészeink egyike. Sajátos montázstechnikájú, a németalföldi festészetből és az op-artból egyaránt merítő művészete méltósággal ünnepli az életörömöt, a női testet és az ezredforduló sajátos tárgyi világát. A döntően angol nyelven feliratozott képzőművészeti album végén a képzőművész jelentősebb tárgyainak jegyzéke, illetve az albumban felhasznált festmények listája. Anton Molnár gyakran jár hazájában is, a kötetben elhelyezett színes képeslap, egy budapesti Molnár-tárlat aprónyomtatványa arra utal, hogy a dedikáció a művész 2011. április 17. és 2011. május 15-e között megtartott budapesti tárlata alkalmából született. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Hibátlan, olvasatlan példány, illetve tökéletes állapotú lap.
19883.

Molnar, Anton [Molnár Antal]: Anton Molnar Gefrodinspex Collector. (Molnár Antal festőművész képzőművészeti albuma.) [Dedikált.] [Tokió] Tokyo, 2007. Prova Publishing (Hang Tai Printing Company Ltd., Hong Kong). 199 + [7] p. Folio. Egyetlen kiadás. Rajzos dedikáció: ,,Ágnesnek sok-sok szeretettel! Budapest, 2011 május 15. Anton Molnar". Anton Molnar (sz. 1957) Párizsban élő magyar festőművész, fői...

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
19884.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,32
25,71
Alexander Koch's Neuzeitlicher Wohnungskultur kötete: Speisezimmer. und Küchen. Berlin, 1921. kiadói egészvászon kötésben, gerincen sérüléssel Rengeteg illusztrációval, nagyon sok magyar vonatkozású közötte pl Kozma Lajos.
19885.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
Bolla Zoltán: A magyar art deco építészet. II. rész. Hungarian art deco architecture. hn., 2017, Ariton Kft. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19886.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Magyar festők és grafikusok adattára. Életrajzi lexikon az 1800-1988 között alkotó festő- és grafikusművészekről. A kutató-, föltáró- s gyűjtőmunkát végezte Seregélyi György. Szeged, 1988. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval, az elülső borító alsó sarkán kis hiánnyal, de belül jó állapotban.
19887.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Dian Hanson, Eric Kroll: The New Erotic Photography. with over 350 provocative images Tachen, 2009. 419p. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval
19888.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Frank Davis: Antique glass and glass collecting (Antik üvegek és gyűjtésük. Hamlyn, 1973, angol nyelven, kiadói egészvászon kötés, sérült kiadói papír védőborítóval. Gazdag képanyaggal illusztrált kiadvány.
19889.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
The M.I. Hummel Album. 1994, Galahad Books, kartonált papírkötés, papír védőborítóval, angol nyelven. A Hummel figurák átfogó katalógusa, rendkívül gazdag színes képanyaggal illusztrált.
19890.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft