Homér Lajos: A bútorok története Egyiptomtól napjainkig. Bp., 1944., "Muzsa", 117 p. + CLXXXIV (fekete-fehér képtáblák) t. Első kiadás! Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.