19892.
466. Lezárult gyorsárverés
Könyvek: ÉpÃtészet, művészet
8 000 Ft
20,73 EUR, 22,86 USD
Magyar művészet I-IV. köt. I. köt.: Kopp JenÅ‘: Uj magyar festészet. Bp., [1948.], Officina, 36 p. 13. oldaltól szÃnes képanyaggal illusztrált. Közte: Markó Károly, Barabás Miklós, Lotz Károly, Benczur Gyula, Munkácsi Mihály, Paál László, Mednyánszky László, Szinyei-Merse Pál, Ferenczy Károly, Csók István, Rippl-Rónai József, Gulácsy Lajos, Berény Róbert, SzÅ‘nyi István, Czóbel Béla, Derkovits Gyula, Márffy Ödön, és mások képeivel.; II. köt.: Kampis Antal: Régi magyar szobrászat. Bp., (1948.), Officina, 19+5 p.+32 (fekete-fehér képtáblák) t.; III. köt.: Genthon István: Középkori magyar festészet. Bp., (1948.), Officina, 13+2 p. + +32 (fekete-fehér képtáblák) t.; IV. köt.: Vargha Balázs: Új magyar szobrászat. Bp., (1948.), Officina, 15+1 p. + +32 (fekete-fehér képtáblák) t.; Kiadói kartonált papÃrkötések, kissé kopott, kissé foltos borÃtókkal, javÃtott gerincekkel. + Pogány Ö. Gábor: A magyar festészet forradalmárai. Ars Mundi X. Bp., [1947], Officina, 192 p. Gazdag fekete-fehér és szÃnes képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kiadói papÃr védÅ‘borÃtóban, kopott borÃtóval, sérült, hiányos, javÃtott papÃrborÃtóval.