20224.
466. Lezárult gyorsárverés
Könyvek: Építészet, művészet
2 400 Ft
6,22 EUR, 6,86 USD
Prinzhorn, Hans: Bildnerei der Gefangenen. Studie zur bildnerischen Gestaltung ungeübter von Hans Prinzhorn. Mit 176 Abbildungen. Berlin, (1926). Axel Juncker Verlag (Druck: F. A. Brockhaus, Leipzig). 60 + [14] p. + 70 t. (ebből 2 színes, felragasztott). Első kiadás. Értekezés az elítéltek képzőművészetéről, számos szövegközi illusztrációval. A táblákon az elítéltek naiv festészeti, szobrászati alkotásai, valamint számos fénykép az elítéltek tetoválásairól, egy olyan időből, amikor még a tetoválás a börtönviseltséghez, a bűnöző életmódhoz kapcsolódott. Az utolsó, számozatlan oldalakon a bűnözők jelnyelvéből 88 írásjegy található, Kajetan Karmayer magyarázatával. Példányunkból három tábla (10, 21, 24.) hiányzik. Kiadói, gerincén enyhén sérült félvászon kötésben, aranyozott címvignettával, felül kék festésű lapszélekkel.