20561.
466. Lezárult gyorsárverés
Könyvek: Társadalomtudomány
4 000 Ft
10,36 EUR, 11,43 USD
Freud, S(igmund): A lélekelemzés legújabb eredményei. Fordította Lengyel József. Debrecen, 1943. (Pannonia Könyvnyomda Vállalat). 216 + [8] p. Első magyar kiadás. A mű eredeti nyelven először 1932-ben jelent meg, Bécsben. Az előszóban Freud kitér arra, hogy megszokása miatt tanulmányait előadás formájában tette közzé, annak ellenére, hogy a tanulmányok közönség előtti előadására már nem került sor. A tartalomból: Az álomtan revíziója - Az álom és az okkultizmus - A lelki személyiség felbontása - A szorongás és ösztönélet - A nőiség. (Ampelos könyvek I.) Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, kiadói védőborítóban. Jó példány.