20552.
466. Lezárult gyorsárverés
Könyvek: Társadalomtudomány
4 000 Ft
Hamvas Béla (szerk.): Anthologia humana. Ötezer év bölcsesége. Szerkesztette Hamvas Béla. Budapest, (1948). Egyetemi Nyomda. 323 + [1] p. A Hamvas Béla, a XX. század egyik legnagyobb magyar gondolkodója által szerkesztett aforizmagyűjtemény (meditációs objektum) első kiadása 1946-ban jelent meg, két év leforgása alatt további három kiadása jelent meg, példányunk a negyedik, változatlan kiadásból való. A keleti bölcsektől, a középkor és az újkor számos neves gondolkodójától származó hosszabb-rövidebb idézetek az emberi lét, együttélés és szabadság lényegét nyomozzák - a Védák könyvétől Szent Bernátig, Pascaltól Nietzschéig, Paracelsustól Dosztojevszkijig ívelő gondolatgyűjtemény a rendszerváltásig nem is jelenhetett meg újra: a kötetben valóban groteszk módon szerepel egymás mellé helyezve szerepel Gandhi és Sztálin gondolatvilága, a szerzőt két év múlva elnémították. Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben. Jó példány.