20546.
466. Lezárult gyorsárverés
Könyvek: Társadalomtudomány
5 000 Ft
Zborovszky Ferenc: A keresztény bölcselet. I-II. kötet [Teljes, egybekötve.] I. kötet: Természetbölcselet. Donat Cosmológiája nyomán. II. kötet: Pszichologia. Donat Pszichologiája nyomán. Budapest, (1928)-1932. Szent István-Társulat - Korda Rt. (Stephaneum Nyomda Rt. - Korda Rt.) 250 + [2] p.; 230 + [2] p. Egyetlen kiadás. Zborovszky Ferenc (1888-1955) jezsuita szerzetes, természetrajz-földrajz szakos tanár kétkötetes munkája a katolikus álláspontot dolgozza ki a modern kor természettudományos kihívásaival kapcsolatban, így ismerteti a katolikus választ a világ keletkezése, az einsteini, darwini elméletek kapcsán, a második kötetben pedig kifejti álláspontját a hipnotizmus, a teozófia és a spiritizmus, az okkult jelenségek, az elme, a nyelv, a képzelet működése és a lélek halhatatlansága kapcsán. A második kötetben oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyag. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.