Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 92

Noszlopi László:  Emberismeret és emberekkel való bánás.  (Budapest, 1942. Pantheon kiadás (Radó István nyomdai műintézete). 247 + [1] p. Első kiadás.  Noszlopi László (1901-1990) pszichológus, Pauler Ákos tanítványa, a Pázmány Péter Tudományegyetem tanára, a Pedagógiai Szeminárium lélektani laboratóriumának vezetője. 1948-ban elbocsátották, utána segédmunkásként dolgozott. Noszlopi László neveléslélektani fókuszú ismeretterjesztő műve általános bevezetés a lélektan tárgyába, különös tekintettel a párválasztásra és a pályaválasztásra. A tartalomból: A lélektan mint sorstudomány. - Bevezetés a pszichológiába: alapfogalmak. - A tudattalan lelki életről. - Lelki problémák a nemi élet körében. - Az élettárs megválasztásának lélektana és a házasság művészete. - Emberkiválogatás. - Emberismeret. Önismeret. A boldogulás és érvényesülés lélektana. - A társasélet és társaságbeli ember lélektana. - Neveléslélektan. Az emberek befolyásolásának fajai. A lelki egészség, világnézet és az ízlés kérdése.  Aranyozott kiadói félvászon kötésben, enyhén sérült kiadói védőborítóban.
20564.

Noszlopi László: Emberismeret és emberekkel való bánás. (Budapest, 1942. Pantheon kiadás (Radó István nyomdai műintézete). 247 + [1] p. Első kiadás. Noszlopi László (1901-1990) pszichológus, Pauler Ákos tanítványa, a Pázmány Péter Tudományegyetem tanára, a Pedagógiai Szeminárium lélektani laboratóriumának vezetője. 1948-ban elbocsátották, utána segédmunkásként dolgozott. Noszlopi László nevelés...

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
20565.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Ferenczi Sándor:  A pszichoanalizis haladása. Értekezések.  Budapest, 1919. Dick Manó kiadása (,,Jókai" és Löbl Mór ny.) 213 + [1] p. Első kiadás.  Ferenczi Sándor (1873-1933) idegorvosnak - Sigmund Freud egyik legközelebbi munkatársának - összefoglalása a pszichoanalitikus vizsgálódások előrehaladásáról, számos kortárs esettanulmánnyal.  Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Felvágatlan, jó példány.
20566.

Ferenczi Sándor: A pszichoanalizis haladása. Értekezések. Budapest, 1919. Dick Manó kiadása (,,Jókai" és Löbl Mór ny.) 213 + [1] p. Első kiadás. Ferenczi Sándor (1873-1933) idegorvosnak - Sigmund Freud egyik legközelebbi munkatársának - összefoglalása a pszichoanalitikus vizsgálódások előrehaladásáról, számos kortárs esettanulmánnyal. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Felvágatlan, jó péld...

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Földes-Papp Károly:  A megismerés tragikuma. (Dedikált.)  Budapest-Szeged, 1941. (Sylvester Rt.) 172 p. Egyetlen kiadás.  Az ismeretelméleti tanulmány címoldalán dedikáció: ,,Káldor György szerkesztő úrnak mély tisztelettel: F. Papp Károly".  (Philosophia. A m. kir. Horthy Miklós Tudományegyetem Filozófiai Intézetének közleményei, 2. kötet.)  Prov.: Káldor György. [Káldor György (1900-1958) újságíró, szerkesztő. A Tanácsköztársaság bukása után a bécsi emigráns filozófus kör tagja, az 1920-as évek közepétől 1942-ig a Pester Lloyd szerkesztője, vezércikk-írója.]  Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
20567.

Földes-Papp Károly: A megismerés tragikuma. (Dedikált.) Budapest-Szeged, 1941. (Sylvester Rt.) 172 p. Egyetlen kiadás. Az ismeretelméleti tanulmány címoldalán dedikáció: ,,Káldor György szerkesztő úrnak mély tisztelettel: F. Papp Károly". (Philosophia. A m. kir. Horthy Miklós Tudományegyetem Filozófiai Intézetének közleményei, 2. kötet.) Prov.: Káldor György. [Káldor György (1900-1958) újságí...

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Balázs Győző 3 munkája: A szív filozófiája. Miskolc., 1930. 17p, Balázs Győző Keleti ősfilozófia és plátói szerelem. Miskolc, 1928. Magyar Jövő 2 példányban
20568.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14
20569.

Pulver, Max: Symbolik der Handschrift. Dritte, durchgesehene und erweiterte Auflage mit 186 Figuren. Zürich-Leipzig, (1940). Orell Füssli Verlag [ny.] 315 + [5] p. + 2 t. (kihajtható, kétoldalas). Max Pulver (1889-1952) svájci grafológus írásszakértői kézikönyve a személyiség és az íráskép közötti kapcsolatot vizsgálja, oldalszámozáson belül számos szövegközti ábrával gazdagon illusztrálva. A m...

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
20570.

José Ortega Y Gasset: Két történelmi esszé. Gerinctelen Spanyolország. A történelem mint rendszer. Ford.: Farkas Géza. A jegyzeteket összeáll. és az utószót írta: Csejtei Dezső. Bp., 1983, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + Ludwig Feuerbach: Filozófiai kritikák és alapelvek. Ford.: Endreffy Zoltán. Az utószót és a jegyzeteket Ág Attila írta. Bp., 1978, Magyar Helikon. ...

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
8,81
9,71
20571.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
20572.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Népismereti dolgozatok 1976, 1978, 1980. Bukarest, 1980, Kriterion. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
20573.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Balassa Iván-Ortutay Gyula: Magyar néprajz. Bp., 1980. Corvina. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval
20574.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Kornis Gyula: A lelki élet. I-II. köt. [3 kötetben teljes]. Bp., 1917-1918, MTA, 2 sztl. lev.+ 391 p.; 2 sztl. lev.+ 464 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon- / félvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal, ex libris-szel, a II. kötet kissé kopott borítóval.
20575.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

C

Kikiáltás alatt lévő tétel
Katalógusszám: