Vadnay Tibor: A magyar jövő. Közgazdaság- és szociálpolitikai tanulmány. Bp., 1918, Athenaeum, 271+(1) p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, szétváló fűzéssel, a lapok egy része kijár.
Mintatanítások az új tanterv szellemében. Szerk. és kiadják: Tesléry Károly, Ferenczi István et alii. Drozdy Gyula előszavával és mintatanításaival. Nyíregyháza, 1930, Jóba Elek, 4+508 p. Átkötött félvászon-kötésben.
Bihari Péter. Tiszta gondolkodástan vagy logika. Bp., 1886, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), IV+119 p. Átkötött félvászon-kötés, régi intézményi bélyegzésekkel.
Emmanuel Todd: A birodalom után. Tanulmány az amerikai rendszer széteséséről. (Aláírt!) Bp., 2003, Allprint. Kiadói papírkötés. A szerző, Emmanuel Todd (1951- ) francia történész, antropológus, demográfus által aláírt példány.
Műveltség és Hagyomány IV. Studia Ethonologica Hungariae et Centralis ac Orientalis Europae. Szerk.: Gunda Béla. Ferenczi Imre - Ujváry Zoltán: Farsangi dramatikus játékok Szatmárban. A két szerző, Ferenczi Imre (1931-1989) muzeológus, folklórkutató és Ujváry Zoltán (1932-2018) néprajzkutató, folklorista által DEDIKÁLT! Bp., 1962, Tankönyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kopott, javított papí...
Monodráma. A pszichodráma és az egyéni terápia gyógyító találkozása. Szerk.: Barbara Erlacher-Fakras - Christian Jorda. Ford.: Sándor Anna, Tarr Krisztina. Pszi-Könyvek. Bp., 2011, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés.