https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 92

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
A mai magyar szociálpolitika. Az 1939. évi közigazgatási továbbképző tanfolyam előadásai. Közzéteszi: Dr. vitéz Keresztes-Fischer Ferenc m. kir. t. t., belügyminiszer. Szerk.: Mártonffy Károly. A korszerű közszolgálat útja 10. Bp., 1939., M. Kir. Állami Nyomda, 1030 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, kissé deformált gerinccel. A címlapon dr. Gortvay György (1892-1966) higiénikus, orvostörténész, egyetemi tanár névbejegyzésével.
1
20612.

A mai magyar szociálpolitika. Az 1939. évi közigazgatási továbbképző tanfolyam előadásai. Közzéteszi: Dr. vitéz Keresztes-Fischer Ferenc m. kir. t. t., belügyminiszer. Szerk.: Mártonffy Károly. A korszerű közszolgálat útja 10. Bp., 1939., M. Kir. Állami Nyomda, 1030 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, kissé deformált gerinccel. A címlapon dr. Gortvay György (1892-1966) higiénikus, orvost...

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
EUR
,
4,00
USD
Ajánlatok száma:
0
Dissertatio de libello catechetico. [Selmecbánya] Schemnicii, 1833. Typis Stephani Aloysii Mihálik. 428 p. + errata. Egyetlen kiadás. Katechetikai, vagyis hitoktatás-pedagógiai értekezés. A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés. Petrik 0. Kötéstábláin kissé kopott korabeli kartonkötésben, gerincén színes címvignettával, jó példány.
1
20613.

Dissertatio de libello catechetico. [Selmecbánya] Schemnicii, 1833. Typis Stephani Aloysii Mihálik. 428 p. + errata. Egyetlen kiadás. Katechetikai, vagyis hitoktatás-pedagógiai értekezés. A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés. Petrik 0. Kötéstábláin kissé kopott korabeli kartonkötésben, gerincén színes címvignettával, jó példány.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
EUR
,
17,14
USD
Ajánlatok száma:
0
Jung Károly: Az emberélet fordulói. Gombosi népszokások. (Aláírt.) [Újvidék], 1978. Forum Kiadó (Minerva Nyomda, Szabadka). 328 + [4] p. + 8 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Egyetlen kiadás. A címlapon Jung Károly saját kezű aláírása. Részlet Voigt Vilmos méltatásából: ,,Akik figyelemmel kísérték az utóbbi évtizedben a jugoszláviai hungarológiai kutatások rohamos fejlődését, valamint ennek keretében a szorosabb értelemben vett néprajzi-folklorisztikai vizsgálatok megizmosodását, örömmel állapíthatják meg, hogy immár monografikus áttekintés is született... Büszkén írhatom le, hogy az olvasó a legteljesebb magyar szokásleírást tartja kezében: nem csak a jugoszláviai magyar, hanem egyáltalán a magyar néprajzkutatás ilyen áttekintést még nem tett közzé ... Számos olyan kérdésre tér ki e munka, amellyel eddig nem, vagy igen keveset foglalkozott a teljes magyar néprajzi kutatás. Magam szinte minden fejezetben találtam olyan adatokat, vagy összefüggéseket, amelyek legalábbis a publikált magyar néprajzi szakirodalomban nem voltak ismeretesek ... Néprajzkutatók >>a parasztélet rendje>az emberi élet szokásai
1
20614.

Jung Károly: Az emberélet fordulói. Gombosi népszokások. (Aláírt.) [Újvidék], 1978. Forum Kiadó (Minerva Nyomda, Szabadka). 328 + [4] p. + 8 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Egyetlen kiadás. A címlapon Jung Károly saját kezű aláírása. Részlet Voigt Vilmos méltatásából: ,,Akik figyelemmel kísérték az utóbbi évtizedben a jugoszláviai hungarológiai kutatások rohamos fejlődését, valamint ennek kere...

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
EUR
,
6,86
USD
Ajánlatok száma:
0
Méray-Horváth Károly: Társadalomtudomány mint természettudomány. Budapest, 1912. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. 261 + [1] p. Egyetlen kiadás. Méray-Horváth Károly újságíró, szociológus, polgári radikális ideológus civilizációtörténeti áttekintése, mely a militarizmusként minősített társadalmi jelenségek elleni küzdelem jegyében vázolja saját, és végső soron a társadalmi érzékenység felébredésében kulminálódó, szekuláris üdvtörténetét. A természettudományos végzettséggel nem rendelkezdő szerző orvosi metaforikával átszőtt retorikájú műve társadalmi reformok reményével várja a bizonyosan bekövetkező szebb jövőt, mely meghalad minden addigit. A szerző művét Jászi Oszkárnak és aktivista barátainak ajánlotta. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. (Szociológiai könyvtár.) Enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben.
1
20615.

Méray-Horváth Károly: Társadalomtudomány mint természettudomány. Budapest, 1912. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. 261 + [1] p. Egyetlen kiadás. Méray-Horváth Károly újságíró, szociológus, polgári radikális ideológus civilizációtörténeti áttekintése, mely a militarizmusként minősített társadalmi jelenségek elleni küzdelem jegyében vázolja saját, és végső soron a társadalmi érzékenység felébredés...

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
EUR
,
6,86
USD
Ajánlatok száma:
0
Vadnay Andor: A Tiszamellékről. Tanulmány az alföldi munkáskérdésről. Budapest, 1900. Budapesti Hirlap Ujságvállalata (ny.) 159 + [1] p. Egyetlen kiadás. Vadnay Andor (1859-1901) országgyűlési képviselő, ellentmondásos megítélésű, számos sajtóperbe keveredett publicista, Csongrád megye frissebben kinevezett főispánja az alföldi parasztság között terjedő agrárszocialista mozgalom kiváltó okait vizsgálja a főispáni pozíció távlatából. Az első előzéken régi tulajdonosi könyvjegy. BOEH V: 1298. Kiadói kartonkötésben, a gerincen és az első kötéstáblán címfeliratot hordozó címkékkel. Jó példány.
1
20616.

Vadnay Andor: A Tiszamellékről. Tanulmány az alföldi munkáskérdésről. Budapest, 1900. Budapesti Hirlap Ujságvállalata (ny.) 159 + [1] p. Egyetlen kiadás. Vadnay Andor (1859-1901) országgyűlési képviselő, ellentmondásos megítélésű, számos sajtóperbe keveredett publicista, Csongrád megye frissebben kinevezett főispánja az alföldi parasztság között terjedő agrárszocialista mozgalom kiváltó okait vizs...

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
EUR
,
6,86
USD
Ajánlatok száma:
0
Gedat, G[ustav] A[dolf]: A bumeráng visszaröppen. Könyv arról, miként kell átélni korunk és a világ válságos kérdéseit. Fordította Kutas Kálmán. Budapest, 1936. Sylvester Irodalmi és Nyomdai Intézet Rt. 120 p. Egyetlen magyar kiadás. Gustav-Adolf Gedat (1903-1971) német pedagógiai író, a német evangélikus Keresztény Ifjúsági Egylet (CVJM - Christlicher Verein Junger Menschen) munkatársának kulturális beszámolói a világ számos részében tett utazásai nyomán a keresztény civilizáció továbbélésének esélyeiről. Az ifjúsági író - szembehelyezkedve az Egyesült Államok centrumaiban tapasztalható profitközpontú, haszonelvű gondolkodással - jelentős várakozásokkal fogadta a nemzetiszocialista fordulatot, annak számos szociális ígéretét üdvözölte, azt gondolva, hogy a nemzetiszocialista fordulat valódi társadalmi reformot jelent, mely a haszonelvűség és materializmus béklyóiból ki tudja vezetni a közép-európai civilizációt, ám az író és pedagógus az 1930-as évek végére összetűzésbe került a nemzetiszocialista rezsimmel, és a CVJM-ben végzett munkájáról is le kellett mondania, nem utolsósorban azért, mert a hitleri rezsim valamennyi ifjúsági szervezet bekebelezését célul tűzte ki. Jelen munkájában a szerző még nem érezteti ezt az aggodalmat, helyette utazásai nyomán eltérő civilizációk radikálisan más emberképéről ír, valamint arról, hogy a jelenség hosszabb távon jó eséllyel geopolitikai konfliktusokhoz vezet. A szerző a háború után politikusi karriert futott be. Fűzve, sérült kiadói borítóban.
1
20617.

Gedat, G[ustav] A[dolf]: A bumeráng visszaröppen. Könyv arról, miként kell átélni korunk és a világ válságos kérdéseit. Fordította Kutas Kálmán. Budapest, 1936. Sylvester Irodalmi és Nyomdai Intézet Rt. 120 p. Egyetlen magyar kiadás. Gustav-Adolf Gedat (1903-1971) német pedagógiai író, a német evangélikus Keresztény Ifjúsági Egylet (CVJM - Christlicher Verein Junger Menschen) munkatársának kulturá...

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
EUR
,
5,14
USD
Ajánlatok száma:
0
Bárány Gerő: Philosophiai essayk. Budapest, 1910. Lampel R. - Wodianer F. és Fiai Rt. (ny.) [4] + 208 p. Első kiadás. Bárány Gerő (1878-1939) filozófus, egyetemi tanár esszéi. A címoldalon az egykori tulajdonos könyvet méltató jegyzetei, néhány oldalon ugyanattól a kéztől származó széljegyzet. A címoldalon apró foltosság, kötetünk első és utolsó íve megerősítve, utolsó levelén apró, a szövegtestet nem érintő pótlás, az első előzéken könyvkötői bélyegzés. Korabeli félvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel (Tumidalszky Jenő, Budapest). Jó példány.
1
20618.

Bárány Gerő: Philosophiai essayk. Budapest, 1910. Lampel R. - Wodianer F. és Fiai Rt. (ny.) [4] + 208 p. Első kiadás. Bárány Gerő (1878-1939) filozófus, egyetemi tanár esszéi. A címoldalon az egykori tulajdonos könyvet méltató jegyzetei, néhány oldalon ugyanattól a kéztől származó széljegyzet. A címoldalon apró foltosság, kötetünk első és utolsó íve megerősítve, utolsó levelén apró, a szövegtestet...

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
EUR
,
5,14
USD
Ajánlatok száma:
0
Bangha Béla: A katolikus egyház krisztusi eredete. Budapest, 1923. Magyar Kultúra (Pallas Rt. ny.) IV + 263 + [1] p. Első kiadás. Bangha Béla jezsuita szerzetes, teológus, sajtószervező (1880-1940) egyházvédelmi munkájában erősen érvel a katolikus egyház teológiai, társadalmi és tudományos igazságai mellett, vallja az egyház modernségét és felkészültségét, számot vet az egyházi kritikával, valamint bírálja a katolikus egyház ellenfeleit, különösképpen a gazdasági- és sajtóvonatkozásban. Néhány oldalon aláhúzások, néhány levélen apró szakadásnyom, egy levélen a szövegtükröt nem érintő apró hiány. (Katolikus kultúrkönyvtár, IV. kötet.) Fűzve, enyhén sérült, enyhén hiányos gerincű kiadói borítóban, az első fedőborítón apró hiány.
1
20619.

Bangha Béla: A katolikus egyház krisztusi eredete. Budapest, 1923. Magyar Kultúra (Pallas Rt. ny.) IV + 263 + [1] p. Első kiadás. Bangha Béla jezsuita szerzetes, teológus, sajtószervező (1880-1940) egyházvédelmi munkájában erősen érvel a katolikus egyház teológiai, társadalmi és tudományos igazságai mellett, vallja az egyház modernségét és felkészültségét, számot vet az egyházi kritikával, valamin...

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
EUR
,
5,14
USD
Ajánlatok száma:
0
A német társadalomtörténet új útjai. Tanulmányok. Szerk.: Vári András. Gazdaság és Társadalomtörténeti Füzetek 1. Bp., 1990., Közép- és Kelet-Európai Akadémiai Kutatási Központ. Kiadói papírkötés.
1
20620.

A német társadalomtörténet új útjai. Tanulmányok. Szerk.: Vári András. Gazdaság és Társadalomtörténeti Füzetek 1. Bp., 1990., Közép- és Kelet-Európai Akadémiai Kutatási Központ. Kiadói papírkötés.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
EUR
,
3,43
USD
Ajánlatok száma:
0
Richard Böck: Der Deutschen volkszahl und sprachgebiet in den europäischen staaten. Berlin, 1870. J. Guttentag. 308 p. + Kiadói papírborítóval. egy lap (238. Hiányzik) szétvált füzéssel
1
20621.

Richard Böck: Der Deutschen volkszahl und sprachgebiet in den europäischen staaten. Berlin, 1870. J. Guttentag. 308 p. + Kiadói papírborítóval. egy lap (238. Hiányzik) szétvált füzéssel

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
EUR
,
4,00
USD
Ajánlatok száma:
0
H[arkai] Schiller Pál: A sajtóhibák keletkezésének pszichológiai oknyomozása. Bp., 1931, Radó, 68 p. Különlenyomat. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos borítóval, de belül jó állapotban.
1
20622.

H[arkai] Schiller Pál: A sajtóhibák keletkezésének pszichológiai oknyomozása. Bp., 1931, Radó, 68 p. Különlenyomat. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos borítóval, de belül jó állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,70
EUR
,
6,29
USD
Ajánlatok száma:
0
Murai Henrik: Tíz tizedesjegyre számított kamatos-kamat-, betét-, járadék- és törlesztési táblák. 362 kidolgozott kölcsöntörlesztési tervvel. Szerk. - -. Bp., 1897, Szerzői, 344 p. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, javított gerinccel, régi könyvtári példány.
1
20623.

Murai Henrik: Tíz tizedesjegyre számított kamatos-kamat-, betét-, járadék- és törlesztési táblák. 362 kidolgozott kölcsöntörlesztési tervvel. Szerk. - -. Bp., 1897, Szerzői, 344 p. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, javított gerinccel, régi könyvtári példány.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
EUR
,
4,57
USD
Ajánlatok száma:
0

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com//feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
C
Élő közvetítés

A nagyaukción a teremárverés ideje alatt itt követheti az éppen kikiáltás alatt lévő tételeket, és itt tud ajánlatot tenni majd.

Kikiáltás alatt lévő tétel
Katalógusszám:
Itt követheti, hogy hol tartunk a teremben. A tétel oldalán tud ajánlatot tenni.
Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz