Bakács, T(ibor): Urbanization and human health. (Urbanizáció és emberi egészség.) A szerző, Bakács Tibor által Heckenast Ottó orvos részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1972., Akadémiai. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
E[mil] Behring: Über die Herstellung und Anwendung von Sera, Impfstoffen und Spezialpräparaten. [A szérumok, vakcinák és speciális készítmények előállításáról és felhasználásáról.] Marburg-Lahn,én,Behringwerke A. G., 95+1 p. Fekete-fehér fotókkal. Német nyelven. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
Schmidt T.: A boncztan alapvonalai kórodai gyakornokok és fiatal orvosok számára. Ford: Id. Dr. Purjesz Zs. Bp., 1881, Franklin. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, ex libris-szel: Ex Libris Dr. Zsivkovics, klisé, papír, jelzett a dúcon (Lukács), 5,5x7,5 cm
Temesváry Ede: Világválság, a magyar mezőgazdasági és pénzügyi helyzet megoldása. Szentes, 1931, Szentesi Hírlap, a szerző által DEDIKÁLT! Foltos, szakadt, hiányos borítóval.
Gazdasági alapismeretek. Kézikönyv a m. kir. téli gazdasági tanfolyamok hallgatói részére. A m. kir. földmívelésügyi miniszter kiadványai 2. sz. Bp., 1938, Pátria, 479 p. Fekete-fehér képekkel, ábrákkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kopottas, foltos, a könyvtesttől nagyrészt elvált borítóval, helyenként kissé foltos, sérült lapokkal.
Temes Ferenc: Földrajz I. A dolgozók gimnáziuma számára. A Szovjetunió és Európa. Bp., (1965), Tankönyvkiadó. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés.
1926 A Gróf Apponyi Albert Poliklinika Almanachja 1926. [Bp.],1926, Gróf Apponyi Albert Poliklinika, (Franklin-ny.), 279+1 p.+6 t. Fekete-fehér fotókkal és illusztrációkkal gazdagon illusztrált. A borító Iványi-Grünwald Béla munkája. Benne a klinika körlevelével, levelezőlapjával és nyomtatványával. Kiadói papírkötés.
Vereby Károly: A szövettan alapvonalai. [Bp.], 1944, Szukits, XI+436 p.+1 t. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, két hiányzó táblával, a 385-400. oldalak között gépelt oldalakkal pótolt, benne ceruzás aláhúzásokkal és bejegyzésekkel.
Öveges József 2 db könyve: A legújabb kor fizikája. Bp., 1951, Művelt Nép. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, intézményi bélyegzőkkel. + Kísérletezzünk és gondolkozzunk. Bp., 1960, Gondolat. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé fakó gerinccel, intézményi bélyegzőkkel.