Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 92

Brehm Alfréd: Az állatok világa 1-18. köt.  1-7. köt.: Emlősök.;  8-10. köt.: Madarak.; 11-12. köt.: Hüllők és kétéltűek.; 13-14. köt.: Halak.; 15-16. köt.: Ízeltlábúak.; 17-18. köt.: Rákok és alsórendű állatok.;  A legújabb német kiadás nyomán teljesen átdolgozott, az új felfedezésekkel és a magyar vonatkozásokkal kiegészített új magyar kiadás. Gróf Klebelsberg Kuno előszavával. Bp.,[1929-1933].,Gutenberg, (Athenaeum-ny.) A bekötési táblát Kozma Lajos iparművész tervezte. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal, és színes táblákkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé kopott borítókkal és gerincekkel, két-három gerinc kopott, néhány gerincen kis sérülésekkel.
20415.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
132,63
142,86
Abafi Aigner Lajos Magyarország lepkéi Tekintettel Európa többi országainak lepke-faunájára. Természettudományi könyvkiadó vállalat LXXVII köt. Bp.,1907., Athenaeum, VI + XXXII + 137 p. + 51 (ebből 50 színes kromolitográfia) t. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, hiányos gerinccel, ceruzás bejelölésekkel és aláhúzásokkal, laza fűzéssel.
20416.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,53
28,57
11
Jávorka Sándor - Csapody Vera: Iconographia Florae Partis Austro-Orientalis Europae Centralis. (IN XL tabulis coloratis et 576 paginis, cum figuris 4090 plantarum.) Közép-Európa délkeleti részének flórája képekben. (40 színes táblán és 576 oldalon 4090 növény rajzával.) Iconography of the flora from the South-Eastern part of Central Europe. Bp., 1975, Akadémiai Kiadó, 73+2 p.+XL (színes táblák) t.+2 p.+576 t.+8 p.+M20 (melléklet) p. Benne a melléklettel is! Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. 34x25x6 cm.
20417.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
53,05
57,14
Csapody Vera: Színes atlasz Magyarország Kultúrflórájá-hoz. Szerk.: Máthé Imre. Kultúrflóra 12. Magyarország Kultúrflórája X. kötet. Főszerk.: Erdei Ferenc és Jávorka Sándor. Bp., 1961, Akadémiai Kiadó, 39 p.+180 t. Első kiadás! Teljes! Kiadói félvászon-mappában, kiadói kartontokban, kopott borítóval, kopott, sérült tokkal, a füzet borítója szakadt, kissé foltos.
20418.

Csapody Vera: "Színes atlasz "Magyarország Kultúrflórájá"-hoz. Szerk.: Máthé Imre. Kultúrflóra 12. Magyarország Kultúrflórája X. kötet. Főszerk.: Erdei Ferenc és Jávorka Sándor. Bp., 1961, Akadémiai Kiadó, 39 p.+180 t. Első kiadás! Teljes! Kiadói félvászon-mappában, kiadói kartontokban, kopott borítóval, kopott, sérült tokkal, a füzet borítója szakadt, kissé foltos.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,53
28,57
Dr. Páter Béla: A vadon termő gyógynövények. 74 ábrával Bp., 1912. Pátria. Kiadói, kopott egészvászon kötésben. 147 p . + (5) p. reklámok. Ritka!
20419.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,18
31,43
20420.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,22
22,86
20421.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,22
22,86
20422.

Kikiáltási ár:
7 500 Ft
19,89
21,43
20423.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,20
13,14
Gazdaságtan I-III. Általános és különleges növénytermesztés, rét- és legelőművelés, kertészet, szőlőművelés és borkezelés. Bp., 1997, Fővárosi Nyomda. Kopott félvászon kötés sérülésekkel, lapokon elszíneződés, egyik kötet gerince sérült.
20424.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
Barthos Gyula: Nordcapi utam madártani és erdészeti tanulságai. Esztergom, 1941, Országos Erdészeti Egyesület (Hunnia-ny.), 112 p. Első kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval,
20425.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,22
22,86
20426.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,22
22,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft