6 000 Ft
9
Acsády Ignác: A magyar birodalom története. A kútfők alapján a művelt közönség számára. I-II. kötet. I. kötet: 996-1490. II. kötet: 1490-1903. Bp., én., Athenaeum, 784 p.; 826 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az elülső táblákon nemzeti kiscímerrel, kopott borítóval, kijáró táblákkal, az I. kötetben egy kihajtható tábla sérült, kettészakadt.