4 000 Ft
Pauler Gyula: A magyar nemzet története Szent Istvánig. A Magyar Tudományos Akadémia által a Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egylet Fáy-alapítványából jutalmazott mű. Budapest, 1900. Magyar Tudományos Akadémia (Hornyánszky Viktor ny.) XI + [1] + 276 p. Egyetlen kiadás. Pauler Gyula (1841-1903) történész, levéltáros munkájának történetíve az Urál előterében eltöltött évszázadoktól Géza és Sarolta uralmának koráig tart, tehát átölteti a magyarság levédiai, etelközi időszakát, a honfoglalást, valamint a kalandozások korát. A munka bő kétharmada rendkívül bő jegyzetapparátus, a szerző egykorú történeti források és levéltári kutatások alapján dolgozott. (A Magyar Tudományos Akadémia könyvkiadó vállalata. Új folyam, XLII. kötet.) Poss.: Dr. Semjén Béla könyvtárából, 1943. (Ex libris). Pamlényi 161. o. Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben (Müller György könyvkötészete, Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Szép példány.