Róbert Antal: Új világ küszöbén. A technokrácia és magyar vonatkozásai. A gépek diadala a világválság felett. Bp.,1934.,Pátria, 64 p. Átkötött félvászon-kötés.
Hajnal István: A Batthyány-kormány külpolitikája. A szerző fia, Hajnal Gáspár (1927-) által Berlász Jenő (1911-2015) történész, könyvtáros, levéltáros részére DEDIKÁLT! Bp., 1957, Akadémiai. Kiadói papírkötésben, gerinc alján apró sérüléssel, borító hátoldalán apró szakadással.
Napoleon császár élete és az 1792-ki franczia forradalom rövid vázlata II. köt. Pest, 1856, Heckenast Gusztáv, 6+419 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel, foltos lapokkal, kissé sérült tartalomjegyzékkel.
Theodor von Sosnosky: Die Politik im Habsburgerreiche. Randglossen zur Zeitgeschichte. Zweiter Band. Berlin, 1913, Deutsche Literatur. Zweiter Auflage. Német nyelven. Kihajtható nemzetiségi térképpel. Átkötött félvászon-kötés, bekötött papírborítóval, kissé foltos lapokkal.
Jenei-Gáspár-Sipos: 186 éves a Goldberger Gyár. A Pamutnyomóipari Vállalat Goldberger Textilnyomógyárának története 1784-től. Megjelent 1000 példányban. 1970, Magyar Történelmi Társulat. Kiadói papírkötés, gerinc ragasztott.
Gyomlay Gyula: A görögök története a római hódítás koráig. Nagy Képes Világtörténet. Az Ókor. II. kötet. Szerk.: Marczali Henrik. Bp., én., Franklin - Révai. Átkötött félbőr-kötés, kopott borítóval, egy szélein sérült és kijáró lappal.