Havas Károly: Az inkvizíció története. Több kútforrás nyomán. 22 műmelléklettel. Budapest, (1927). Radnai Károly (Fővárosi Nyomda Rt.) 504 p. + 22 t. (Brenner Nándor illusztrációi). Első kiadás. Korabeli sajtóértesülések szerint a Havas (Handelsmann) Károly neve alatt megjelent kötet megjelenését megelőző hónapokban vidéki nagyvárosokban és falvakban intenzív ügynöki kampány zajlott, melynek ered...
David Irving: Felkelés! Egy nemzet küzdelme: Magyarország 1956. Bp., 2003, Gede Testvérek. Néhány fekete-fehér képpel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT!
László Gyula: A honfoglaló magyar nép élete. Budapest, 1944. Magyar Élet (Pesti Lloyd-nyomda). 512 + [2] p. + 23 t. (22 kétoldalas táblán régészeti fotóanyag) + 3 térkép (1 kihajtható, 2 kihajtható kétoldalas). László Gyula (1910-1998) történész, régész őstörténeti munkája régészeti és néprajzi kutatások nyomán kísérli meg feltárni a honfoglaló magyarság életmódját, társadalmi tagozódását és hitvi...
Kerékgyártó János: Kossuth Lajos. Budapest, [1947]. Athenaeum (ny.) 479 + [1] p. Egyetlen kiadás. A forradalom és szabadságharc százéves évfordulója alkalmából kiadott, alapos forrástanulmányok alapján írt regényes Kossuth-életrajz Kerékgyártó János újságíró (1869-1951) tollából. Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, eredeti, színes, illusztrált, enyhén sérült védőborítóban. Szép példány.
Kállay István: A városi önkormányzat hatásköre Magyarországon 1686-1848. Magyar Országos Levéltár kiadványai III. Hatóság- és hivataltörténet 9. (Dienes István által aláírt). Bp., 1989, Akadémiai Kiadó. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A címlapon Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus saját kezű aláírásával.
Nicholas Horthy: Memoirs. With an Introduction by Nicholas Roosevelt former American Minister to Hungary. New York,1957,Robert Speller & Sons, 1 t.+4+268 p.+22 t. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
Szekfű Gyula: A száműzött Rákóczi. 1715-35. Bp., 1913, MTA (Hornyánszky-ny.), VIII+418 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, a borítón némi kopással, helyenként minimálisan foltos lapokkal, ceruzás bejegyzésekkel.
Krajcsír Lukács: A kínai-orosz kooperáció a XXI. század elején. Kína, Oroszország és a Sanghaji Együttműködési Szervezet. Veszprém, 2014, Veszprémi Humán Tudományokért Alapítvány. Kiadói papírkötés.