Alfred Francis Pribram. Die politischen geheimverträge Österreich-Ungarns, 1879-1914, nach den akten des Wiener Staatsarchivs. Wien, Leipzig, 1920. Braumüller. 1. Band. 327p. Kiadói papírkötésben. HUNGARIKA
Óváry Lipót: III. Pál pápa és Farnese Sándor bibornok Magyarországra vonatkozó diplomacziai levelezései. (1535-1549.) A nápolyi levéltárban létező Farnese-osztályban tett saját kutatásai nyomán közli ~ ~. /Monumenta Hungariae Historica. Első osztály XVI./ Budapest, 1879. M. T. Akademia (Athenaeum ny.) XXXVI, 214 p. Későbbi papírborítóban,
Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata. VIII. es évfolyam 1-2. szám, Szerk. Csánki Dezső, Bp. 1930, Magyar Országos Levéltár. Kissé sérült papíborítóval
Adolf Hofm eister, Die heilige Lanze, ein Abzeichen des alten Reiches. (Untersuchungen zur deutschen Staats- und Rechtsgesch. 96p. Breslau, 1908. M&H. Marcus. Kiadói kissé sérült papíkötésben
Ernst Birk: Zur Finanzgeschichte des Königreichs Ungarn unter König Ladislaus Posthumus. A. Pichler, 1853 ; 6 + 1 p.Korabeli félvászon kötésben HUNGARIKA
Az Erdélyi Múzeum - kiadja az Erdélyi Múzeum Egyesület Új folyam IV. kötet: 2., 3., 4. füzet. Szerk. Erdélyi Pál. Kolozsvár., 1909 Stief Jenő. Sérült papírkötésben
Villani Lajos, báró: Machiavelli és a nemzeti politika. A szerző, Villani Lajos (1889-1948) diplomata, író, a külügyminisztérium kulturális ügyosztályának vezetője (1891-1948) által Prahács Margit (1893-1974) zenetörténész, zeneesztéta részére DEDIKÁLT példány. Külügyi Könyvtár I. Bp., 1939., Magyar Külügyi Társaság, 1 t. +46 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, foltos lapokkal.