Könyvek: Történelem

Tételek száma: 370

Huszár Aladár, vitéz baráthi: Gondolatok a világháború alatt. (Dedikált.) (Budapest, 1943. ,,Rege" Könyvkiadó és Terjesztő Kft. - Pesti Lloyd-nyomda). 336 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Őszinte nagyrabecsüléssel 1943 június 8-án: v[itéz] Huszár Aladár". Huszár Aladár (1885-1945) jogász, politikus, több vármegye főispánja, Budapest főpolgármestere, az Országos Társadalombiztosítási Intézet igazgatója. A Bars megyei földbirtokos első világháborús frontszolgálata után Balassagyarmatra tért vissza, ahol tevékeny szerepet vállalt a város 1919. évi visszafoglalásában, illetve megjárta a proletárdiktatúra börtöneit. Később Nógrád, Hont, majd több más vármegye, Győr főispánja, majd 1932-től között Budapest főpolgármestere volt, egyben a vitézi rend gyakori szónoka. Gömbös Gyula miniszterelnökkel elmérgesedő viszonya miatt 1934-ben lemondott, és az OTI élére került. Németellenessége és nyilasellenessége már az 1930-as évektől közismert volt, az évtized végétől a ,,Magyar Nemzet" lap ,,Szellemi honvédelem" című rovatát vezetve élesen felszólalt a német befolyás és a nyilas törekvések ellen. Tekintélyes anyagismerettel, szenvedélyes hangon írt sajtóreplikái a magyar nemzeti hagyomány védelmében, a nyilas faj- és társadalomelmélet éles és kíméletlen kritikája jegyében születtek. Az országos hírű politikust, az OTI igazgatóját - a magyar politikai elit egy részével együtt - a Gestapo 1944-ben elhurcolta, a dachaui koncentrációs táborban hunyt el. Fűzve, kiadói borítóban, védőborító nélkül. Jó példány.
19464.

Huszár Aladár, vitéz baráthi: Gondolatok a világháború alatt. (Dedikált.) (Budapest, 1943. ,,Rege" Könyvkiadó és Terjesztő Kft. - Pesti Lloyd-nyomda). 336 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Őszinte nagyrabecsüléssel 1943 június 8-án: v[itéz] Huszár Aladár". Huszár Aladár (1885-1945) jogász, politikus, több vármegye főispánja, Budapest főpolgármestere, az Országos Társadalombiztosítási Intézet igazgat...

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
10

Somogyi Ede:  Emlékezzünk régiekről. Az emberiség története első feltűnésétől egészen a kultúra keletkezéséig.  Budapest, 1908. [Szerző] (Budapesti Hírlap ny.) 345 + [3] p. Egyetlen kiadás.  Somogyi (született Frankl) Ede újságíró, szerkesztő, szótáríró őstörténeti munkája újságírói igényességgel ered az emberiség régmúltjának eltűnt civilizációinak nyomába. Műve előszava szerint értekezésének fő célja a turáni magyarság európai őshonosságának és elsőségének megállapítása, szembeszállva az Akadémia által képviselt elméletekkel. A tartalomból: A legrégibb ember - A barlanglakók - Eltűnt világrészek (Lemuria, Atlantisz) - A kőkorszak embere - Kjökkenmöddingek és terramárék - Ninive - Az ékírás megfejtése - Szumirok - Szumirok és magyarok - Az etruszkok - A hikszoszok - A magyar nemzet megalakulása.  Aranyozott korabeli egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
19465.

Somogyi Ede: Emlékezzünk régiekről. Az emberiség története első feltűnésétől egészen a kultúra keletkezéséig. Budapest, 1908. [Szerző] (Budapesti Hírlap ny.) 345 + [3] p. Egyetlen kiadás. Somogyi (született Frankl) Ede újságíró, szerkesztő, szótáríró őstörténeti munkája újságírói igényességgel ered az emberiség régmúltjának eltűnt civilizációinak nyomába. Műve előszava szerint értekezésének fő ...

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Erdélyi László: Árpádkor. A magyar állam, társadalom, művelődés legrégibb története 1301-ig. Budapest, 1922. Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 347 + [1] p. Első kiadás. Erdélyi László (1868-1947) bencés tanár, művelődéstörténész társadalomtörténeti munkája a korabeli katolikus sajtóban erős kritikát kapott (Katolikus Szemle, 1923, 180-182. p.). Későbbi félvászon kötésben, az eredeti első borítófedél az első kötéstáblára ragasztva. Jó példány.
19466.

Erdélyi László: Árpádkor. A magyar állam, társadalom, művelődés legrégibb története 1301-ig. Budapest, 1922. Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 347 + [1] p. Első kiadás. Erdélyi László (1868-1947) bencés tanár, művelődéstörténész társadalomtörténeti munkája a korabeli katolikus sajtóban erős kritikát kapott (Katolikus Szemle, 1923, 180-182. p.). Későbbi félvászon kötésben, az eredeti első borítófedél ...

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

19467.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14

19468.

Szilágyi János 4 Aquincummal kapcsolatos műve: Aquincum. Bp., 1956, Akadémiai Kiadó, 136 p. +2 (térkép-melléklet, alaprajz) t. +XC (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.; Aquincum helyőrségének újabb feliratos emlékei. Tanulmányok Budapest múltjából VIII. Különlenyomat. Bp., 1941, (Székesfőváros Házinyomdája-ny.), 15+1 p.+2 t. Kiadói papírkötés, kissé sza...

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Magyarország régészeti leletei. Szerk.: B. Thomas Edit. Írták: Vértes László, Patay Pál, B. Bónis Éva, B. Thomas Edit, Szentléleky Tihamér, Cs. Sós Ágnes, L. Kovrig Ilona, Kádár Zoltán. Bp., 1957, Corvina, 446 p.+4 (kihajtható térképek) t. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt, karcos, kopott, javított kiadó papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban.
19469.

Magyarország régészeti leletei. Szerk.: B. Thomas Edit. Írták: Vértes László, Patay Pál, B. Bónis Éva, B. Thomas Edit, Szentléleky Tihamér, Cs. Sós Ágnes, L. Kovrig Ilona, Kádár Zoltán. Bp., 1957, Corvina, 446 p.+4 (kihajtható térképek) t. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt, karcos, kopott, javított kiadó papír védőborítóban. Megjelent 1000 pél...

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

19470.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

19471.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71

L. Juhász Ilona: Neveitek e márványlapon... A háború jelei. (Adalékok a világháborús emlékjelek etnológiai szemponti értelmezéséhez). Jelek a térben 3. (Somorja), 2010, Fórum Kisebbségkutató Intézet. Kiadói kartonált papírkötés.
19472.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

A magyarság őstörténete. Írta: Czeglédy Károly, Deér József, Gunda Béla, Gyóni Mátyás, Kniezsa István, Kossányi Béla, Halasi Kun Tibor, László Gyula, Ligeti Lajos, Nemeskéri János, Zsirai Miklós. Szerkesztette: Ligeti Lajos. Kiadja a Budapesti Kir. Magyar Pázmány Péter-Tudományegyetem Bölcsészeti Karának Magyarságtudományi Intézete. Budapest, 1943. Franklin-Társulat (ny.) 289 + [3] p. + 3 t. (kétoldalas). Első kiadás. Oldalszámozáson belül 3 egész oldalas térképpel illusztrált. Részlet a könyv fülszövegéből: ,,Ennek a könyvnek az eredményei rendkívüli meglepetést nyújtanak a művelt olvasóknak. Olyan dolgokat tudunk meg belőle, amelyekről közönségünknek csak egészen homályos fogalmai voltak, holott ezek alapvető módon világosítanak fel mindarról, ami a magyarsággal a honfoglalás előtt történt. A magyar őstörténet könyve olyan képet ad nemzetünk jelleméről, amely szilárd alapja lehet a mindenkori magyar történelmi tudatnak. Egy sereg kiváló magyar tudós felel benne arra a kérdésre, hogy kik vagyunk, mik vagyunk magyarok. A könyv tehát a magyar nemzet egyetemének szól, summáját adja mindannak, ami világosságot tud vetni őstörténetünk kérdéseire.'' Tartalma: Zsirai Miklós: A magyarság eredete -- Ligeti Lajos: Az uráli magyar őshaza -- Halasi Kun Tibor: A magyarság kaukázusi története -- Czeglédy károly: A magyarság Dél-Oroszországban -- Deér József: A honfoglaló magyarság -- Czeglédy Károly: Keleten maradt magyar töredékek -- Kniezsa István: Nyelvészet és őstörténet -- László Gyula: A magyar őstörténet régészete -- Gunda Béla: A néprajz és a magyar őstörténet -- Nemeskéri János: Az embertan és a magyar őstörténet -- Czeglédy Károly, Gyóni Mátyás, Kossányi Béla, Halasi Kun Tibor, Deér József, Ligeti Lajos: A magyar őstörténet írásos forrásai -- Zsirai Miklós: Őstörténeti csodabogarak. Fűzve, színes, Repcze János grafikájával illusztrált kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.
19473.

A magyarság őstörténete. Írta: Czeglédy Károly, Deér József, Gunda Béla, Gyóni Mátyás, Kniezsa István, Kossányi Béla, Halasi Kun Tibor, László Gyula, Ligeti Lajos, Nemeskéri János, Zsirai Miklós. Szerkesztette: Ligeti Lajos. Kiadja a Budapesti Kir. Magyar Pázmány Péter-Tudományegyetem Bölcsészeti Karának Magyarságtudományi Intézete. Budapest, 1943. Franklin-Társulat (ny.) 289 + [3] p. + 3 t. (kéto...

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Bakay Kornél: Őstörténetünk régészeti forrásai. III. köt. Bp., 2013, magánkiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés.
19474.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Bakay Kornél: Őstörténetünk régészeti forrásai. I. köt. Bp., 2013, magánkiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés.
19475.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft