Kováltsik Sándor: Utazásaim, külföldi élményeim. Amig a piccoloból szakember lesz. Írta: Kovaltsik Sándor [a] Nemzeti Szálló ügyv. igazgatója. (Budapest), [1931]. (Fortuna Nyomdai Műintézet Rt.) 1 t. (címkép: a szerző fényképe) + 94 + [18] p. (hirdetések). Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti fényképekkel gazdagon illusztrált. Részlet a kötet előszavából: ,,Ennek az ...
Wöller István: A Tapolca vízimalmai Pápán és környékén. Fejezetek Pápa város történetéből 1. DEDIKÁLT! Pápa, 1994, Pápa Város Önkormányzata. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Fehér Zoltán: A bátyai szállások. (DEDIKÁLT). Cumania II. Ethnographia. Bács-Kiskun Megye Múzeumok Közleményei. (Különlenyomat). Kecskemét, 1974, (Petőfi Ny.), 115-132 p. Kiadói tűzött papírkötés, sérült, javított gerinccel. A szerző által DEDIKÁLT példány.