Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 225

Baktay Ervin:  A világ tetején. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain nyugati Tibetbe. Száz képpel és két térképpel.  Budapest, [1930]. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai Könyvkiadóvállalat (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + 310 p. + 30 t. (kétoldalas) + 2 térkép (Pandzsáb és Kasmír térképei). Első kiadás.  Baktay Ervin (1890-1963) orientalista, műfordító, műgyűjtő, művészettörténész 1926-1929 között végzett kutatómunkát Indiában. 1928-ban - Kőrösi Csoma Sándor nyomán - onnan indult Tibetbe. Néprajzi és politikai megfigyelésekben gazdag beszámolóját döntően saját fényképfelvételei kísérik.  (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.)  Díszesen aranyozott, festett, kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.
19024.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
Tucci, G(iuseppe) - Ghersi, E[manuele]:  Kincses Tibet. Az 1933. évi Tucci-féle nyugat-tibeti tudományos kutatóút krónikája. Fordította Révay József. 62 képpel.  Budapest, [1936]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 181 + [3] p. + 28 t. (kétoldalas). Egyetlen magyar kiadás.  Beszámoló Giuseppe Tucci (1894-1984) olasz orientalista, tibetológus 1933. évi nyugat-tibeti kutatóútjáról.  (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.)  Díszesen aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.
19025.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
[Chun, Karl (1852-1914)] Chun Károly: Mélytengerek világa. Fordította: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R.( Wodianer F. és Fiai), 8+280 p.+14 (fekete-fehér képtáblák) t. + 1 (kihajtható térkép) t. 3. kiadás. Fekete-fehér szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, a gerinc felső részén kis sérüléssel.
19026.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,20
13,14
Ossendowski, [Ferdynand Antoni]: A sötét kelet árnyéka. The Shadow of the Gloomy East. Fordította: Balassa József. Budapest, [1925]. Franklin-Társulat (ny.) 143 + [1] p. Első magyar kiadás. Ferdynand Ossendowski (1876-1945) lengyel geológus, antropológus, földrajzi író, Oroszország-szakértő szentpétervári tanulmányok után jelentős utazásokat tett Oroszország-szerte, az 1905-ös forradalmi mozgalmak idején börtönbüntetést, majd szibériai száműzést is szenvedett, az oroszországi polgárháborúban pedig Kolcsak admirális tanácsadója volt. A bolsevik fordulat vehemens kritikusa ebben a művében saját korábbi néprajzi tapasztalatai alapján kísérletet tesz a modernség előtti állapotban élő, könnyen kihasználható orosz néplélek feltárására, melyet a cári és a bolsevik rendszer, illetve mindkét rendszer ügyeskedői kíméletlenül kihasználnak. A bolsevik rendszerről is erős kritikát megfogalmazó kötet szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján.  (Modern utazók, felfedezők könyvtára.) Aranyozott, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19027.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
Keöpe Viktor (1883-1970): A szigetek gyöngye. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1936.], Franklin, 189+3 p. + 20 t. (kétoldalas) + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
19028.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
Leden, K (Christian): Kjuvatin jégmezői. Fordította Mihalik László. 50 képpel, 16 táblán. Budapest, [1929]. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai Rt. (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + 244 p. + 16 t. (ebből 15 kétoldalas) + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. A munka Christian Leden zeneszerző és etnográfus 1913-1916 között folytatott kelet-kanadai útjáról számol be. Az út során Leden a Hudson-öböl nyugati partján élő eszkimók kultúrájáról ad érzékletes leírást, oldalszámozáson belül néhány szövegközti illusztrációval. A törzsszöveg első oldalán, illetve hat táblán régi tulajdonosi bejegyzés, a sorozatcímoldal verzóján felülragasztott egykori tulajdonosi bélyegzés, néhány oldalon enyhe foltosság, (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Díszesen aranyozott, festett, foltos kiadói egészvászon kötésben.
19029.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,49
9,14
19030.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek. Man and mistery in Asia. Ford.: Sajó Aladár. Bp., én., Franklin, 267 p. Aranyozott félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal.
19031.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
19032.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
Magyarország földje. Kitekintéssel a Kárpát-medence egészére. Főszerk.: Karátson Dávid. Bp., 1997, Magyar Könyvklub. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19033.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
1929 Hungary Illustrated. A Review of Hungarys Past and Present. Első évfolyam. Szerk.: Sir Robert Donald, Bogya János, F. Szabó Géza, Dr. Yolland Arthur, Rexa Dezső, Lipovniczky Pál, Fodor Lajos. Bp., 1929, Hungary Illustrated, (Stephaneum-ny.), 137+1 p. Angol nyelven. Rendkívül gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Érdekes írásokkal. Korabeli reklámokkal. Benne mellékelt tartalomjegyzékkel. (Contents). Kiadói kissé kopott illusztrált, linómetszetes (jelzett a nyomaton, Szabó Lucy) félvászon-kötés, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal.
19034.

1929 Hungary Illustrated. A Review of Hungary's Past and Present. Első évfolyam. Szerk.: Sir Robert Donald, Bogya János, F. Szabó Géza, Dr. Yolland Arthur, Rexa Dezső, Lipovniczky Pál, Fodor Lajos. Bp., 1929, "Hungary Illustrated", (Stephaneum-ny.), 137+1 p. Angol nyelven. Rendkívül gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Érdekes írásokkal. Korabeli reklámokkal. Benne mellékelt tartalomjegyzékkel. (Contents). Kiadói kissé kopott illusztrált, linómetszetes (jelzett a nyomaton, Szabó Lucy) félvászon-kötés, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,08
10,86
Szelényi Károly: Tokaj és vidéke. Táj változó fényben. DEDIKÁLT! 1981, Corvina. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19035.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft