Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 225

19036.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
Karl Baedeker: Italien von den Alpen bis Neapel. Kurzes Reisehandbuch. Leipzig, 1926, Verlag von Karl Baedeker. Német nyelven. Siebente Auflage. Térképekkel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval, egy térkép sérült, kijár, egy-két térképen kis szakadás.
19037.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,24
4,57
Mándi Nagy Endre: Kilenc országon keresztül. Európa legendái. I-II. kötet. [Teljes, egybekötve.] Budapest, 1941. Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt. 260 p. + 31 t. (kétoldalas); 114 + [2] p. + 11 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Mándi Nagy Endre fővárosi jegyző anekdotákkal és történelmi összefoglalókkal tarkított úti beszámolói Európában és a Mediterráneumban megtett, 1930-as évekbeli utazásairól. Az utazó a legnagyobb terjedelmet Olaszországnak szenteli, mellette az Angliát, Németországot, Franciaországot, Marokkót, Portugáliát és a Nyugat-Balkán országaiban tett út művelődési és életmódbeli, nemzetjellemtani benyomásait rögzíti. Aranyozott, sérült korabeli egészvászon kötésben, a hátsó kötéstáblán halvány foltosság.
19038.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
Baedekers Autoführer Deutsches Reich (Grossdeutschland.) Offizieller Führer des Deutschen Automobil-Clubs. Bearbeitet von Oskar Steinheil. Leipzig, 1939, Karl Baedeker. Zweite Auflage. Német nyelven. Térkép-mellékletekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel.
19039.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,43
8,00
Utazgassunk hazánk földjén! Szerk.: Koller Ferenc és Vigyázó Sándor. Bp., (1931), MÁV, 64 p. A borító Gönczi-Gebhardt Tibor munkája. Térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19040.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
Fodor Ferenc: Magyarország gazdasági földrajza. A főiskolai hallgatóság, a magyar gazdaközönség, közgazdák, iparosok és kereskedők számára. Tudományos Földrajz Kézikönyve III. kötet. Bp., 1924., Franklin, 237+3 p.+ VII (térkép-mellékletek) + 1 (nagyméretű térkép-melléklet: Magyarország gazdaságföldrajzi térképe. Dr. Teleki Pál gróf és dr. Cholnoky Jenő közreműködésével szerk.: dr. Fodor Ferenc. 1 : 1.500.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., Gazdasági adatokkal, statisztikákkal, közte a trianoni békeszerződés által okozott ipari és gazdasági veszteségekkel, négy nyelven (magyar, angol, német, francia), 63x95 cm. Átkötött félvászon-kötés, jó állapotban. A nagyméretű térkép-melléklet általában hiányzik!
19041.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
Márton Jakab: Székesfehérvári emlék. Az őskoronázó város rövid történetével, 20 színes képpel és magyarázó szöveggel kiadja Márton Jakab. Székesfehérvár, [1930]. Szerző (Hornyánszky Viktor Rt., Budapest). 16 t. (hátoldalán feliratozott, színes). A Lotz Károlynél és Münchenben tanult Márton Jakab (1870-1945) festő, grafikus, székesfehérvári főreáliskolai rajztanár által írt és rajzolt album 15 színes táblán mutatja be Székesfehérvár belvárosának látványosságait. A színes akverellek többségén feltűnnek a modern városi élet jelenetei, szereplői és találmányai: hirdetőoszlopok, automobilok, oldalkocsis motorok és kerékpárok, ló vontatta fogatok, bámészkodók, járókelők, apácák és temetőbe siető párok, utcaseprők és rendőrök, haza igyekvő cselédek. Az egyes akvarellek: Városház-kapu - Zichy-ház kapu - Püspöki palota és Püspök-kút - Megyeház utca - Megyeház - Szent István utca - A Szent István-templom belseje - Károly király tér - Ferenc József tér - Szent Anna-kápolna - A Szentháromság-temető kápolnája - Szögyény Marich utca - Szent Imre utca - Kossuth utca - A Szemináriumi (Szent József)-templom belseje - Bazilika tér - Magyar Királyi Állami Ybl Miklós Reáliskola és Hősi szobor Bory Jenőtől - Hunyadi Mátyás Felsőkereskedelmi Iskola és Hősi szobor Bory Jenőtől - Magyar Királyi 2. Honvéd Vegyesdandár-Parancsnokság és állami polgári iskola - Szentháromság-szobor és enyingi Wertheim-ház. A kiadvány első nyomtatott oldalán a város rövid története, valamennyi színes táblával szemközt képmagyarázat, német, francia, angol és olasz címváltozatokkal. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
19042.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
Pálmai Zoltán: Népművelés Ózdon. (DEDIKÁLT). Ózd, 1970, Ózdi Népművelési Intézmények Igazgatósága. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, kopottas borítóval, a hátsó borító kissé sérült, foltos, helyenként kissé foltos lapokkal. A szerző által DEDIKÁLT példány. + 1932 Meghívó az ózdi gyári Olvasó-Egylet művelődési előadással egybekötött táncmulatságára, plakát, hajtva, sérülésekkel, 62x47 cm
19043.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,73
13,71
Budapest. Budapest Székesfőváros Közönsége a német, az osztrák, a magyar méhészek 55. vándorgyűlése tagjainak 1910. augusztus hó 19-24. Bp., 1910, Hornyánszky Viktor, 1 p.+25 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák, négy nyelvű: magyar, német angol, francia feliratokkal) t. Kiadói piros-sárga-kék zsinórral fűzött haránt-alakú papírkötés, sérült, kissé hiányos, foltos, borítóval.
19044.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
19045.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,73
13,71
19046.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,73
13,71
19047.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft