Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 225

19048.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
19049.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,84
6,29
Pavle Mijovic: Kunstschätze Montenegros. Beograd - Pobjeda - Titograd, 1980., Jugoslovenska Revija. Német nyelven. Színes képanyaggal gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19050.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,20
13,14
Mario Kos - Lanfranco Angeli: Visiting Sicily. Palermo,(1999),Arnone. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19051.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,02
9,71
Orbán Balázs: A Székelyföld leírása. I-II. köt. (Reprint kiadás, kísérőfüzettel). Bp., 1982, Helikon - Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése. Kiadói egészvászon-kötés, viseltes, kopott kiadói papírtokban.
19052.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
Hugo Hassinger: Geographische Grundlagen der Geschichte. Freiburg im Breslau, 1931, Herder & C. Német nyelven. 8 térkép-melléklettel. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
19053.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
19054.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,49
9,14
19055.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,67
12,57
Szentes Ferenc: Aszód távolabbi környékének földtani viszonyai. 1 színes földtani térképpel (1:37.500), 4 tábla 5 szövegközti ábrával. (Dedikált.) Die weitere Umgebung von Aszód. Auszug des ungarischen Textes. Budapest, 1943. Stádium Sajtóvállalat Rt. ny. 68 + [4] p. + 4 t. (kihajtható) + 1 térkép (színes, hajtogatott, mérete 910 x 550 mm). Egyetlen kiadás. Az első fedőborítón dedikált: ,,Miklósnak szeretettel ajánlja: [Szentes] Feri. Az első papírborító felső sarkán apró folt. (Magyar tájak földtani leírása IV.) Fűzve, kiadói papírborítóban, jó példány.
19056.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,49
9,14
Visages de le Hongrie. Ouvrage orné de 257 illustrations. Paris, 1938. Librarie Plon (Imprimerie et édition des Presses Univeritaires de Hongrie). 621 + [1] p. + 1 térkép (színes, kihajtható). Egyetlen kiadás. szkennelve, átméretezve. antik XX., magyar nyelv, francia, nyelv. statisztika, politika, néprajz, országismertetők, történelem, művészetek, gazdaság. Magyarország 1919-1945. Oldalszámozáson belül 257 szövegközti fényképpel, grafikonnal, ábrával gazdagon illusztrált országismertető kötet, mely a kulturális-történelmi és természetrajzi részleteken kívül bőségesen taglalja az ország társadalmi, politikai, gazdasági, tudományos, művészeti és néprajzi részleteit (jelentős helyet biztosítva a műépítészet mellett az originális népi építészetnek, a képzőművészet mellett a sajátosan magyar népművészetnek, a műzene mellett a népzenének) - valamint az olvasóközönségre való tekintettel áttekinti a magyar-francia kapcsolatokat is. A szöveget neves magyar akadémikusok írták, többek között Győrffy István néprajzkutató, Fitz József művelődéstörténész, Hankó Béla ornitológus, Kodály Zoltán zeneszerző. A mű egészéből egy, a hagyományait őrző, de a korszerű modernizáció fejleményeit is birtokló ország képe bontakozik ki. A kötetből 30 számozott példány is készült, példányunk számozatlan. Az első nyomtatott oldalon és a címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, illetve bélyegzés. Kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19057.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,49
9,14
Nansen, Fridtjof: Éjen és jégen át. Rövidítve fordította: Brózik Károly. Számos képpel. 1-2. rész. [Teljes, egybekötve.] Budapest, [1898]. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + 77 + [3] p.; 79 + [1] p. Első kiadás. Beszámoló Fridtjof Nansen (1861-1930) norvég sarkkutató 1893-1896 közötti, az Északi-sarkot célzó felfedezőútjáról. A számos újítással, így például kutyaszános vontatással kísérletező expedíció nem érte ugyan el kitűzött célját, de tengerbiológiai, földrajzi kutatásai így is számottevőek. A munka eredeti nyelven 1897-ben jelent meg, ,,Fram öfver Polarhafvet, Den norska polarfärden 1893-96 címmel. Oldalszámozáson belül az expedíción készült egész oldalas felvételekkel. A címoldalakon régi gyűjteményi bélyegzés és katalógusszám. Korabeli félvászon kötésben, az első kötéstábla alsó sarkán apró kopás. Jó példány.
19058.

Nansen, Fridtjof: Éjen és jégen át. Rövidítve fordította: Brózik Károly. Számos képpel. 1-2. rész. [Teljes, egybekötve.] Budapest, [1898]. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + 77 + [3] p.; 79 + [1] p. Első kiadás. Beszámoló Fridtjof Nansen (1861-1930) norvég sarkkutató 1893-1896 közötti, az Északi-sarkot célzó felfedezőútjáról. A számos újítással, így például kutyaszános vontatással kísérletező expedíció nem érte ugyan el kitűzött célját, de tengerbiológiai, földrajzi kutatásai így is számottevőek. A munka eredeti nyelven 1897-ben jelent meg, ,,Fram öfver Polarhafvet, Den norska polarfärden 1893-96" címmel. Oldalszámozáson belül az expedíción készült egész oldalas felvételekkel. A címoldalakon régi gyűjteményi bélyegzés és katalógusszám. Korabeli félvászon kötésben, az első kötéstábla alsó sarkán apró kopás. Jó példány.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
6,86
19059.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,08
10,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft