Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 225

19060.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,49
9,14
Budapesti útmutató és címtár. Rendőrségi zsebkönyv 1944. XXIV. évf. Szerk.: Barcza Pál, Hajós László, Komlósy Ferenc. Bp., 1944, Pallas, 464 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes állapotban, helyenként kissé foltos, sérült lapokkal, a 407-426. oldalak hiányoznak. Dr. Poroszlay Béla m. kir. rendőrfogalmazó névbejegyzésével és bélyegzőjével.
19061.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,24
4,57
Paris-Guide offert par lHotel Columbia. Paris, 1914, Imp. Centrale de la Bourse. Francia nyelven. Gazdag korabeli képanyaggal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Épületekkel illusztrált kihajtható térkép-melléklettel. Kiadói kopott aranyozott egésvászon-kötés.
19062.

Paris-Guide offert par l'Hotel Columbia. Paris, 1914, Imp. Centrale de la Bourse. Francia nyelven. Gazdag korabeli képanyaggal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Épületekkel illusztrált kihajtható térkép-melléklettel. Kiadói kopott aranyozott egésvászon-kötés.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,43
8,00
Lukácsy Imre: Beszél a múlt. A dunavecsei ref. egyházközség és Dunavecse község története. Bak Antal, Teleki László, Kovács István, Máthé Elek és Kovács László tanulmányával. Sajtó alá rendezte: Molnár Lajos. Dunavecse, 1943, Dunamente, 175+1 p. 1 (térképvázlet) t.+18 (fekete-fehér) t. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, 1-2 kijáró lappal.
19063.

Lukácsy Imre: Beszél a múlt. A dunavecsei ref. egyházközség és Dunavecse község története. Bak Antal, Teleki László, Kovács István, Máthé Elek és Kovács László tanulmányával. Sajtó alá rendezte: Molnár Lajos. Dunavecse, 1943, "Dunamente", 175+1 p. 1 (térképvázlet) t.+18 (fekete-fehér) t. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, 1-2 kijáró lappal.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,43
8,00
4 db Esztergom útikönyv, ismertető: Lepold Antal - Homor Imre: Esztergomi kalauz. Esztergom város nevezetességeinek rövid ismertetése. Esztergom, (1926.) Buzárovits148 l. 1 t. 1 kih. térk. Fűzve, illusztrált kiadói borítékban. + cca 1940 Esztergom képes ismertető 32 p. + Zolnay László: Esztergom útikalauz. Esztergom, 1957. 60 p + (12.) t + XII. t Kiadói papírkötésben + Huba László: Esztergom. Tata, 1961., Komárom Megyei Tanács Idegenforgalmi Hivatala. Kiadói papírkötés.
19064.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
Balogh Ferentz: A mágori szoborpark. Vésztő, 1992, Vésztői Polgármesteri Hivatal, 22+(2) p. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói tűzött papírkötés.
19065.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,24
4,57
Kiss Jenő: Mihályi tájszótár. (Rábaköz). Nyelvtudományi Értekezések 103. sz. Bp., 1979, Akadémiai Kiadó, 76+(4) p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, helyenként kis lapszéli sérülésekkel.
19066.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,43
8,00
Gaston Papeloux - Gaston Bonheur: The Nocturnal Magic of the Pyramids. Paris, 1961, Hachette. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19067.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,24
4,57
Albrecht Sándor: Szülőföldem Alsóörs. Javarészt újságokban megjelent írások bővített gyűjteménye. Alsóörs, 1997, Alsóörs Község Önkormányzata. Kiadói papírkötés.
19068.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,24
4,57
Németh Zoltán: A szentmiklósi Virágh család. (Kecskemét), 2006, Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatósága. Kiadói papírkötés.
19069.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
6,86
Erdész Ádám: A mezőhegyesi ménesbirtok gazdálkodása a két világháború között. (DEDIKÁLT). Közlemények Békés megye és környéke történetéből I. (Gyula, 1987), Békés Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. A szerző, Erdész Ádám (1956- ) történész, levéltáros által DEDIKÁLT példány.
19070.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,65
2,86
19071.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,24
4,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft