Tétel

Kikiáltási ár:

18 000 Ft

Leírás:

Magyarország. A Kereskedelemügyi M. Kir. Miniszter megbízásából kiadja a Magyar Kir. Államvasutak igazgatósága. Bársony István, Dr. Bodnár Gyula, Dr. Borovszky Samu, Dr. Erődi Béla, Gonda Béla, Dr. Hankó Vilmos, Dr. Lóczy Lajos, Novák Tivadar, Dr. Semayer Vilibáld, Siegmeth Károly, Dr. Sziklay János, Dr. Toldy László közreműködésével szerkesztette Kain Albert MÁV felügyelő. Sajtó alá rendezte Czakó Elemér. Bp., 1909, Erdélyi,(Franklin-ny.), 2+400 p. Erdélyi Mór fekete-fehér fotóival rendkívül gazdagon illusztrált, rajta Magyarország városaival, történelmi nevezetességeivel Dévénytől az Aldunáig, a Lengyel-Tátrától Fiuméig. A díszeket rajzolta Helbing Ferencz. A bekötési tábla terve Szendrői és Őrkény pályanyertes műve. Kiadói szecessziós aranyozott, festett, vaknyomásos egészvászon-kötésben, az elülső táblán koronás nemzeti középcímerrel, Gottermayer-kötésben, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, 36,5x30x5 cm

Megosztás:

Tétel fotót készítette : nagy_andras