Budapesti útmutató és címtár. Rendőrségi zsebkönyv 1944. XXIV. évf. Szerk.: Barcza Pál, Hajós László, Komlósy Ferenc. Bp., 1944, Pallas, 464 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes állapotban, helyenként kissé foltos, sérült lapokkal, a 407-426. oldalak hiányoznak. Dr. Poroszlay Béla m. kir. rendőrfogalmazó névbejegyzésével és bélyegzőjével.
Paris-Guide offert par l'Hotel Columbia. Paris, 1914, Imp. Centrale de la Bourse. Francia nyelven. Gazdag korabeli képanyaggal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Épületekkel illusztrált kihajtható térkép-melléklettel. Kiadói kopott aranyozott egésvászon-kötés.
Lukácsy Imre: Beszél a múlt. A dunavecsei ref. egyházközség és Dunavecse község története. Bak Antal, Teleki László, Kovács István, Máthé Elek és Kovács László tanulmányával. Sajtó alá rendezte: Molnár Lajos. Dunavecse, 1943, "Dunamente", 175+1 p. 1 (térképvázlet) t.+18 (fekete-fehér) t. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, 1-2 kijáró lappal.
4 db Esztergom útikönyv, ismertető: Lepold Antal - Homor Imre: Esztergomi kalauz. Esztergom város nevezetességeinek rövid ismertetése. Esztergom, (1926.) Buzárovits148 l. 1 t. 1 kih. térk. Fűzve, illusztrált kiadói borítékban. + cca 1940 Esztergom képes ismertető 32 p. + Zolnay László: Esztergom útikalauz. Esztergom, 1957. 60 p + (12.) t + XII. t Kiadói papírkötésben + Huba László: Esztergom. Tata...
Gaston Papeloux - Gaston Bonheur: The Nocturnal Magic of the Pyramids. Paris, 1961, Hachette. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Erdész Ádám: A mezőhegyesi ménesbirtok gazdálkodása a két világháború között. (DEDIKÁLT). Közlemények Békés megye és környéke történetéből I. (Gyula, 1987), Békés Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. A szerző, Erdész Ádám (1956- ) történész, levéltáros által DEDIKÁLT példány.