[Drexel, Jeremias (1581-1638)] Drexelius, Jeremiás: Nap után forgó virág, vagy - is minden féle nyavalya ellen való orvosság, úgy mint az emberi akaratnak az isten akarattyához való illesztése. Mellyet néhai jó emlékezetű - - Jesus Társaságbéli pap, deák nyelven ki - bocsátott vala, most pedig Született Anyai Magyar nyelvünk tisztelői kedvéért, lelki vigasztalás-képpen fel áldozott (fordította) Dévay András, tekintettes nemes Heves, és Külső Szolnok egyben foglalt Vármegyéknek volt vice-ispánnya, 's assessora. Nagyszombat, 1764, A' Jesus Társasága Akadémiai Collegiumának betűivel, 8 sztl. lev. + 450+5 p. Első kiadás. Korabeli aranyozott bordázott gerincű egészbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal, hiányzó szennylapokkal, a címlap sarkán hiánnyal.
Damianus, Johannes: Doctrina verae Christi ecclesiae ab omnibus praecipuis antiqui, medii, et novi aevi haeresibus vindicata complectens bis centum famigeratissimas controversias in canonicis scripturis, solidisque rationibus fundatas. Argumenta pariter adversariorum selectissima ex iisdom fontibus petita, referuntur et refelluntur. Ad usum alumnorum episcopalis seminarii Vaciensis, totiusque orbis literarii, methodo scholastico concisa, solida et critica, concinnata. Posonii, 1760, Typis Joannis Michaelis Landerer, 14 sztl. lev. + 739+5 p. Damiani János (1710-1784) pozsonyi, később váci kanonok. Althann Mihály Károly váci püspök helyettese, a papnevelőintézeti igazgatója. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült táblákkal, firkált, sérült címlappal, foltos lapokkal, possessori bejegyzéssel.
Pongrácz Eszter: Igaz isteni szeretetnek harmatjából nevelkedett drága kövekkel kirakott Arany Korona [...] imádságos könyv. Pest, 1849, Petrózai Trattner J. M. és Károlyi István, 1 t. +4+1-72, 75-76,73-74,79-80,77-78,81-400+4 p.+ 6 t. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült csatokkal, laza, sérült kötéssel, foltos lapokkal, két sérült táblával, néhány kissé sérült lappal, hibás lapsorrenddel ("-72, 75-76,73-74,79-80,77-78,81-".)
Megviselt állapotban.
Pongrácz Eszter: Igaz isteni szeretetnek harmatjából nevelkedett drága kövekkel kirakott arany korona [...] imádságos és énekes könyv. Bp.,1895, Rózsa Kálmán és neje, 1 t.+8+460+IV p. Harmincharmadik kiadás. Korabeli aranyozott egészbőr-kötés, rézveretekkel és rézkapcsokkal, laza fűzéssel, kijáró lapokkal, foltos, sérült lapokkal. Megviselt állapotban.
Notter Antal: A szerzetesi professio egyházi és világi jog szerint. Bp., 1908, Grill Károly (Nagyvárad, Sonnenfeld Adolf-ny.), 327+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben.
Reiner Zsigmond: A keleti vallású magyar nemzeti egyház szervezése. Bp., 1907, Franklin-ny., 65 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
A magyar református egyház története. Révész Imre előszavával. Szerk.: Bíró Sándor, Szilágyi István. Bp., 1949, Kossuth. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott félvászon-kötés,
Keresztyén énekes könyv, mely alkalmatos igazságokkal és némely régi énekek helyett ujakkal jobbitva készittetett és kibocsáttatott az Ágostai vallástételt tartó evangelikusok dunántúli Superintendencziája által. A mi Urunk Jésus Krisztus kinszenvedése, halála és Jeruzsálem veszedelmének leirásával. III. javitott kiadás.
Pesten, 1869. Nyomatja s kiadja Bucsánszky Alajos. VIII + 608 p.
Az evangélikus énekeskönyv első kiadása Kőszegen jelent meg, Reichard Károly és fiainál, 1839-ben.
Poss.: Koppányi Lajos 1872. Kőszegen.
Korabeli félbőr kötésben, gerincén kopott díszes aranyozású címfelirattal, kötéstábláin vaknyomásos díszítéssel. A kötés a táblákon és azok sarkain kopott, a könyvtest a kötésből kimozdult. Összességében rendes példány. Ritka kiadásváltozat, az általunk ismert könyvészetekben nem fellelhető.