19 000 Ft
[Triódion] Ukrán imádságos könyv (1844). Óegyházi szláv nyelvű, ószláv betűkészlettel nyomott bizánci szertartású imádságoskönyv a nagyböjti idÅ‘szak liturgikus imádságaival. [Hely nélkül, 1844]. Kijevi metropolita hatósága alatt (ny. n.) [732] p. Folio. A böjti idÅ‘szak officiumait tartalmazó, bizánci szertartású imádságoskönyvet óegyházi szláv nyelven, óegyházi szláv betűkészlettel nyomták, oldalszámozás helyett Ãvszámozással és lap alján elhelyezett Å‘rszókkal, néhány fejezetkezdÅ‘ fametszetű illusztrációval. Számos oldal szélén javÃtás, erÅ‘sÃtés, számos oldalon lapozásból eredÅ‘ foltosság. Példányunkból hiányzanak az utolsó levelek, három levél alsó harmadán hiány, kötetünk utolsó levelének szélén apró sérülések. Négy bordára fűzött, enyhén hiányos gerincű, kopott aranyozású korabeli bÅ‘rkötésben, a sarkain enyhén hiányos bÅ‘rborÃtású kötéstáblákon aranyozott keretben aranyozott kereszt-embléma, vörös festésű lapszélekkel.