Codex iuris canonici Pii X Pontificis Maximi iussu digestus Benedicti Papae XV auctoritate promulgatus. Friburgi Brisgoviae - Ratisbonae, 1919, B. Herder - Fr. Pustet. Latin nyelven. Kiadói foltos, kopott, félvászon-kötés.
Takács, Bernardini: Benedictini Pannonii carmina selecta. Recognovit ac adnotationibus illustravit Caesarius Vagács... Comaromii, 1866. Fratum Siegler. 290p. Korabeli aranyozott egészvászon kötésben, gerinc levált de a könyvben megvan
Költeményeit, melyek közül több nyomtatásban is megjelent, Vagács Caesar gyűjtötte össze és adta ki ily czimmel: Bernardini Takács, benedictini Pannonii carmina selecta. Recognovit ac adnotationibus illustravit Caesarius Vagács... Comaromii, 1866. (,,Oly nagy benső hév árad el lyrai lelki szüleményein is, - mondja egyik bírálója, - minőt ritkán találunk lyrai költőnél, s mely az olvasót akaratlanul magával ragadja. ...Mennyire bírja a latin nyelv szellemét, s annak minden finom sajátságát! Kirí továbbá mindenütt nagy életbölcsessége, a vallásos érzelem kitünő foka." (M. Sion. 1886. 718. l.)
Ritka!
Harmati Béla: A lélek halhatatlanságának védelme. A Szentírás tanítása a lélekről. Ősagárd, 1944, szerzői kiadás (Dombóvár, Bagó Mihály-ny.), 76+(4) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, a fűzéstől elváló lapokkal.
Officia Propria In Festis SS. Patronorum Ad Usum Fratrum Minorum Provinciae S. Joannis a Capistrano in Hungaria. Vác, 1935, Kapisztrán-ny. Latin nyelven. Kiadói papírkötés, foltos.
Nyíri Antal (szerk.): A müncheni kódex 1466-ból. Kritika szövegkiadás a latin megfelelővel együtt. Bp., 1971, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
Losonczy László: Kesergő lant. Halotti búcsúztatók, énekek, sírversek és gyászköltemények. Bp., 1884, Kókai Lajos, 249+3 p. 2. kiadás. Kiadói papírkötés, foltos, szakadt borítóval, a gerincen és a hátsó borítón modern pótlással, néhány foltos lappal.
Statuta dioecesis Agriensis; primum quidem per... Franciscum e comitibus Barkóczy de Szala... edita; nunc autem a plurimis, quae in ea irrepserunt, mendis repurgata, & jussu Caroli episcopi Agriensis, e comitibus Eszterházy... una cum ejusdem encyclyca dictorum statutorum confirmatoria publicis typis vulgata. Agriae, 1767., Typis Scholae Episcopalis, 97+2 p.+1 t.+ 8 (Encyclica) sztl. lev. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, a táblázat sérült, hiányos, az utolsó lap sérült, hiányos, egy-két lapszélen kis sérüléssel, foltos lapokkal.
Szikszay György: Keresztyéni tanitások és imádságok a keresztyén embernek külön-különféle állapotai és szükségei szerint, melyeket a vélek élni akaróknak lelki hasznára és épületére három szakaszban. Debreczen,én,Telegdi K. Lajos utóda Eperjessy István tulajdona. 97. kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
Philipp Schneider: Die Bischöflichen Domkapitel ihre Entwicklund und rechtliche Stellung im Organiscmus der Kirche. Mainz, 1885, Franz Kirchheim, XXXII+503 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, intézményi bélyegzésekkel, possessori bejegyzéssel.
Elisabeth Elliot: Magányosság. (Aláírt!) Bp., 1992, Primo - Evangéliumi Kiadó. Kiadói papírkötés, tulajdonosi bejegyzéssel, intézményi bélyegzővel. A szerző, Elisabeth Elliot (1926-2015) keresztény író és előadó, misszionárius által aláírt példány.