Könyvek: Vallás

Tételek száma: 105

Erhard Caspar (szerk): S. Vincentii Ferrerii, Ex Sacro Praedicatorum Ordine Concionatoris Celeberrimi, Festivale [et] Quadragesimale in Gratiam Ascetarum, Parochorum, concionatorum, & Catechistarum, Synopsi &praeviss Summariis, Divisionibus Argumentorum & Epilogis illustratum, tum utilissimis Indicivus instructum, 2-3. Augustae Vindelicorum [Augsburg] 1729 .Johannes Strötter. [1], 232 p, [7]; [1], 305 p. [4]. + hozzákötve: Vincentii Ferrerii, Ex Sacro Praedicatorum Ordine Concionatoris Celeberrimi, Commune : In Gratiam Ascetarum, Parochorum, Concionatorum, & Catechistarum [1]., 87 p., [3] + hozzákötve: S. Vincentii Ferrerii tractatus seu instructio de vita spirituali et brevi methodo perveniendi ad perfectionem... Augsburg, 1729. Strötter. [1] 19p. [1] Korabeli sérült egészbőr kötésben. (Ferreri Szent Vince O.P. katalán író, Domonkos-rendi szerzetes, prédikátor. Magyarországon elterjedt a Ferreri néven való említése, de van, ahol Ferreriusként szerepel. Emléknapja: április 5) / damaged leather binding.
20839.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
56,99
62,86
[Triódion] Ukrán imádságos könyv (1844). Óegyházi szláv nyelvű, ószláv betűkészlettel nyomott bizánci szertartású imádságoskönyv a nagyböjti időszak liturgikus imádságaival.  [Hely nélkül, 1844]. Kijevi metropolita hatósága alatt (ny. n.) [732] p. Folio.  A böjti időszak officiumait tartalmazó, bizánci szertartású imádságoskönyvet óegyházi szláv nyelven, óegyházi szláv betűkészlettel nyomták, oldalszámozás helyett ívszámozással és lap alján elhelyezett őrszókkal, néhány fejezetkezdő fametszetű illusztrációval. Számos oldal szélén javítás, erősítés, számos oldalon lapozásból eredő foltosság. Példányunkból hiányzanak az utolsó levelek, három levél alsó harmadán hiány, kötetünk utolsó levelének szélén apró sérülések.  Négy bordára fűzött, enyhén hiányos gerincű, kopott aranyozású korabeli bőrkötésben, a sarkain enyhén hiányos bőrborítású kötéstáblákon aranyozott keretben aranyozott kereszt-embléma, vörös festésű lapszélekkel.
20840.

Kikiáltási ár:
19 000 Ft
49,22
54,29
Szaniszló [Ferenc] Franciscus: Fasciculi ecclesiastico-literarii. 1 kötet. és II. kötet I. füzet. (4 füzetben) Pestini, 1841. Typ. Trattner-Károlyi. VI. 8-432 l. 2 sztl. lev.; 128p. Szaniszló Ferencz, tordai (1792 - 1869). Teologiai doktor, nagyváradi püspök. Kiadói papírborítókkal, az egyiken intézményi bélyegzőkkel.
20841.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Két könyv a katholikus legényegyletről. II. rész: A katholikus legényegylet magyar földön. Házi Könyvtár LV. Bp., 1887, Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, szétvált könyvtesttel, kissé szakadt borítóval. Felvágatlan példány!
20842.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Denis Saurat: A vallások története. Bp., 1935, Cserépfalvi. Kiadói egészvászon-kötésben.
20843.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
P. Dr. Rákos Balázs Raymund: Ugye, Atyafiak?! Isten szolgája. P. Kelemen Didák, O. F. M. Conv. élete (1683-1744.) Roma, 1975, Edizioni Agiographische. Kiadói papírkötés, jó állapotban.   Benne a szerző, Rákos Balázs Raymund (1911-1994) minorita szerzetes, író autográf képeslapjával, aláírásával Boldizsár Iván (1912-1988) Kossuth- és József Attila-díjas író, újságíró és politikus részére.
20844.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Zsinka Ferenc: Egyháztörténeti adattár. Bp., 1927-29. Protestáns Irod. Int. 206, 292, 243 p. Kiadói vászonkötésben
20845.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14
Hungarica Das K. K. Patent Vom 1 September 1859: Als Mystification Des Protestantismus In Ungarn. Hamburg, Hoffmann und Campe. 138p. Kiadói papírborítóval. első néhány lap sérült.
20846.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Schematismus Venerailis cleri archidocesis Strigoniensis 1940. Bp., 1940. Szt István. 360p. Kiadói papírborítóval
20847.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Boldog Elréd: A lelki barátságról. Latin eredetiből magyarra fordította Henkey-Hönig Károly Dr. Miskolc, 1943. Vucskics István Könyvnyomdája kiadásában. Kiadói, sérült papírkötésben, laza kötéssel. Ajándékozási sorokkal.
20848.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
20849.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
20851.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft