Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 422

Barley, Alfred H.:  What do we mean by Astrology? A Book for the Enquirer. With a Foreword by Alan Leo.  London, 1910. ,,Modern Astrology Office [8] + 106 p.  A néhány asztrológiai ábrával kísért sorselemző kézikönyv első része eredetileg füzetes kiadványként jelent meg Alan Leo brit horoszkópkészítő ,,Modern Astrology című periodikájában, 1904 folyamán. A szerző a korábbi rövid sajtómegjelenéses változat szövegét kilenc új asztrológiai esszével egészítette ki. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés.  (Alan Leos Astrological Manuals, No. 10.)  Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.]  Illusztrált, feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20783.

Barley, Alfred H.: What do we mean by Astrology? A Book for the Enquirer. With a Foreword by Alan Leo. London, 1910. ,,Modern Astrology" Office [8] + 106 p. A néhány asztrológiai ábrával kísért sorselemző kézikönyv első része eredetileg füzetes kiadványként jelent meg Alan Leo brit horoszkópkészítő ,,Modern Astrology" című periodikájában, 1904 folyamán. A szerző a korábbi rövid sajtómegjelenéses változat szövegét kilenc új asztrológiai esszével egészítette ki. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. (Alan Leo's Astrological Manuals, No. 10.) Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.] Illusztrált, feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
Balázs Béla: Csodálatosságok könyve. Révai Könyvtár 16. sz. Bp., 1948, Révai, 163+(1) p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, a borítón némi kopással.
20784.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,63
2,86
Kolligatum: Rexa Dezső Lanc versei Petőfi első sajtó alá készített, de soha meg nem jelent versgyűjteményéről. Bp. 1922. (Wodianer.). Számozott, 9. sz. példány. 8+23 p. Intézményi bélyegzőkkel. + Bődy Zoltán: A magyar zászló, címerek, szent korona, koronázási jelvények rövid története és műleírása. Magyar cserkész könyvei 83-84. szám. Bp., 1927, Magyar Cserkészszövetség. Intézményi bélyegzőkkel. Későbbi keménykötésben, körbevágva.
20785.

Kolligatum: Rexa Dezső "Lanc' versei" Petőfi első sajtó alá készített, de soha meg nem jelent versgyűjteményéről. Bp. 1922. (Wodianer.). Számozott, 9. sz. példány. 8+23 p. Intézményi bélyegzőkkel. + Bődy Zoltán: A magyar zászló, címerek, szent korona, koronázási jelvények rövid története és műleírása. Magyar cserkész könyvei 83-84. szám. Bp., 1927, Magyar Cserkészszövetség. Intézményi bélyegzőkkel. Későbbi keménykötésben, körbevágva.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
Hangai B. Artúr: Kékbordó oltárok. (DEDIKÁLT). Kolozsvár, 2009, Koinónia. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
20786.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,16
3,43
Zajzoni Rab István: Erdély zugából... - - prózája. Szerk.: Bartha Judit, Magdó János, Nagy János. (DEDIKÁLT). Szecseleváros (Négyfalu), 1992, Zajzoni Rab István Líceum. Kiadói papírkötés. Megjelent 1500 példányban. A kötet egyik szerkesztője, Magdó János által Dr. Szele Lajosnak DEDIKÁLT példány.
20787.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,74
5,14
20788.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
4,57
Szathmári Gábor: Ötven év tollal. A szerző, Szathmári Gábor (1931-2020) újságíró, szerkesztő, a Népszava főszerkesztőhelyettese által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT! Bp., 2004, Dura Stúdió. Kiadói papírkötés, kijáró lapokkal.
20789.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
4,57
Zelnik József: A magyar kultúra selyemövezetei. (DEDIKÁLT). Bp., 1998, Ökotáj. Kiadói kartonált papírkötés, Scherer József ex libris-szével. A szerző, Zelnik József (1949- ) etnográfus által Scherer József (1947-2020) iparművész, ipari formatervező, festő- és grafikusművész, valamint felesége, Penkala Éva (1952-2022) textilművész részére DEDIKÁLT példány.
20790.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,16
3,43
Görömbei András: Létértelmezések. DEDIKÁLT! Miskolc, 1999, Felsőmagyarország Kiadó. Kiadói papírkötés.
20791.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
Kiss János: Barokk fajanszművészet Magyarországon. Holics és Tata. Budapest, 1966, Corvina. Kiadói egészvászon kötésben, volt könyvtári példány
20792.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
4,57
Régi játékkártyák. Magyar és külföldi kártyafestés XV-XIX. század. Összeáll.: Kolb Jenő. Bp., 1984, Állami Könyvterjesztő Vállalat. AZ 1939-es kiadás reprintje. Kiadói egészvászon-kötés.
20793.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
Berzeviczy Albert: Gróf Széchenyi István munkáiból. Sajtó alá rend., bevezetéssel, szemelvényekkel és irodalomjegyzékkel látta el: - - . II. köt. Bp., 1907, Franklin-Társulat, 356+(2) p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel, egyébként jó állapotban.
20794.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft