https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 422

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Dr. Beöthy Zsolt: Az irodalomtörténet elmélete. Méltóságos - - egyetemi tanár úr előadásai után jegyezte és kiadta Kéki Lajos. Bp., 1901-1902, ny.n., 403+(1) p. Stencilezéssel sokszorosított egyetemi jegyzet. Korabeli félvászon-kötésben, kissé sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, foltos lapokkal, az utolsó lap sérült, javított.
20867.

Dr. Beöthy Zsolt: Az irodalomtörténet elmélete. Méltóságos - - egyetemi tanár úr előadásai után jegyezte és kiadta Kéki Lajos. Bp., 1901-1902, ny.n., 403+(1) p. Stencilezéssel sokszorosított egyetemi jegyzet. Korabeli félvászon-kötésben, kissé sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, foltos lapokkal, az utolsó lap sérült, javított.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,63
EUR
,
13,71
USD
Ajánlatok száma:
9
Fodor József összes versei (1922-1942.) A szerző, Fodor József (1898-1973) költő, író, újságíró, műfordító által Bresztovszky Ede (1889-1963) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Bp., (1942), Singer és Wolfner. Első kiadás. Kiadói papírkötés, foltos borítóval és foltos lapokkal, kissé sérült gerinccel.
20868.

Fodor József összes versei (1922-1942.) A szerző, Fodor József (1898-1973) költő, író, újságíró, műfordító által Bresztovszky Ede (1889-1963) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Bp., (1942), Singer és Wolfner. Első kiadás. Kiadói papírkötés, foltos borítóval és foltos lapokkal, kissé sérült gerinccel.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,79
EUR
,
6,29
USD
Ajánlatok száma:
0
Iványi Ferenc: A virrasztó. Bod Péter életének regénye 1712-1769. A szerző, Iványi Ferenc által Bresztovszky Ede (1889-1963) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Erdélyi Írások. Bp.,1942, Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés.
20869.

Iványi Ferenc: A virrasztó. Bod Péter életének regénye 1712-1769. A szerző, Iványi Ferenc által Bresztovszky Ede (1889-1963) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Erdélyi Írások. Bp.,1942, Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,79
EUR
,
6,29
USD
Ajánlatok száma:
0
Magyar könyvészet 1945-1960 . A Magyarországon megjelent könyvek és térképek szakosított jegyzéke.IV. Művészetek-irodalom-földrajz-történelem. Budapest 1964. Országos Széchényi könyvtár.Kiadói papírkötésben. 615p.
20870.

Magyar könyvészet 1945-1960 . A Magyarországon megjelent könyvek és térképek szakosított jegyzéke.IV. Művészetek-irodalom-földrajz-történelem. Budapest 1964. Országos Széchényi könyvtár.Kiadói papírkötésben. 615p.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,32
EUR
,
6,86
USD
Ajánlatok száma:
0
Ismeretlen Tolsztoj. A Tolsztoj-család hivatalos kiadása. Németül sajtó alá rendezte René Fülöp-Miller. Az orosz kéziratok felhasználásával fordították: Benedek Marcell és Havas József.  (Budapest, 1928). Révai Irodalmi Intézet (ny.) 1 t. (címkép) + 321 + [1] p. + 23 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Egyetlen magyar kiadás.  Válogatás Tolsztoj kiadatlan, hagyatékban maradt rövidebb elbeszéléseiből, levelezéséből, valamint az író közeli ismerőseinek vonatkozó levelezéséből, különös tekintettel az író politikai nézeteire.  Fűzve, Abonyi Ernő által rajzolt, színes kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány. Ritka.
20871.

Ismeretlen Tolsztoj. A Tolsztoj-család hivatalos kiadása. Németül sajtó alá rendezte René Fülöp-Miller. Az orosz kéziratok felhasználásával fordították: Benedek Marcell és Havas József. (Budapest, 1928). Révai Irodalmi Intézet (ny.) 1 t. (címkép) + 321 + [1] p. + 23 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Egyetlen magyar kiadás. Válogatás Tolsztoj kiadatlan, hagyatékban maradt rövidebb elbeszéléseiből, levelezéséből, valamint az író közeli ismerőseinek vonatkozó levelezéséből, különös tekintettel az író politikai nézeteire. Fűzve, Abonyi Ernő által rajzolt, színes kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány. Ritka.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
EUR
,
8,57
USD
Ajánlatok száma:
0
Baudelaire, Charles:  Versek. Szily Ernő fordítása. (Számozott, a fordító által aláírt.)  Budapest, 1943. Poezis kiadás (Ladányi Józsefné könyvnyomdája.) 1 t. (címképen a szerző portréja) + 65 + [3] p.  Kolofon: ,,Baudelaire verseinek e kétnyelvű kiadása a Poezis kiadásában jelent meg 1000 számozott példányban, legfínomabb famentes chamois papíron a fordító kézjegyével ellátva [...] Ez a példány a 24. számú. Szily Ernő [aláírás].  A belső borítón és az első nyomtatott levélen apró, halvány foltosság.  Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
20872.

Baudelaire, Charles: Versek. Szily Ernő fordítása. (Számozott, a fordító által aláírt.) Budapest, 1943. Poezis kiadás (Ladányi Józsefné könyvnyomdája.) 1 t. (címképen a szerző portréja) + 65 + [3] p. Kolofon: ,,Baudelaire verseinek e kétnyelvű kiadása a Poezis kiadásában jelent meg 1000 számozott példányban, legfínomabb famentes chamois papíron a fordító kézjegyével ellátva [...] Ez a példány a 24. számú. Szily Ernő [aláírás]". A belső borítón és az első nyomtatott levélen apró, halvány foltosság. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
EUR
,
8,57
USD
Ajánlatok száma:
1
Füst Milán: Szellemek utcája. Füst Milán versei. Budapest, [1948]. Dante Könyvkiadó (Magyar Központi Híradó Rt. ny.) 172 p. Első kiadás. Füst Milán új versei és válogatott versei után válogatás a költő korábbi kötetei sajtóvisszahangjából. Tezla 1037. Aranyozott, kiadói félvászon kötésben.
20873.

Füst Milán: Szellemek utcája. Füst Milán versei. Budapest, [1948]. Dante Könyvkiadó (Magyar Központi Híradó Rt. ny.) 172 p. Első kiadás. Füst Milán új versei és válogatott versei után válogatás a költő korábbi kötetei sajtóvisszahangjából. Tezla 1037. Aranyozott, kiadói félvászon kötésben.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
EUR
,
8,57
USD
Ajánlatok száma:
1
Vas István: Teremtett világ. Válogatott versek. Vál. és a bevezetőt írta: Juhász Ferenc. Bp., 1956., Magvető,389 p. Első kiadás! A borítón Csillag Vera illusztrációjával. Kiadói félvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborítón szakadásokkal. Megjelent 2650 példányban.  A szerző, Vas István (1910-1991) költő által Szász Imre írónak DEDIKÁLT
20874.

Vas István: Teremtett világ. Válogatott versek. Vál. és a bevezetőt írta: Juhász Ferenc. Bp., 1956., Magvető,389 p. Első kiadás! A borítón Csillag Vera illusztrációjával. Kiadói félvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborítón szakadásokkal. Megjelent 2650 példányban. A szerző, Vas István (1910-1991) költő által Szász Imre írónak DEDIKÁLT

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
EUR
,
8,57
USD
Ajánlatok száma:
0
Földi János, 2 mű egy kötetben: Földi János költeményei. Kiadta és bevezette: Dr. Mixich Lajos. + Földi János magyar grammatikája. Közzéteszi: Gulyás Károly. Régi Magyar Könyvtár 25. és 28. Bp., 1910-1912, Franklin-Társulat, 238+(2) p.; 303+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban, a borítón némi kopással.
20875.

Földi János, 2 mű egy kötetben: Földi János költeményei. Kiadta és bevezette: Dr. Mixich Lajos. + Földi János magyar grammatikája. Közzéteszi: Gulyás Károly. Régi Magyar Könyvtár 25. és 28. Bp., 1910-1912, Franklin-Társulat, 238+(2) p.; 303+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban, a borítón némi kopással.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
EUR
,
8,57
USD
Ajánlatok száma:
0
Beke György: Magyar gondok Erdélyben. Egyéni feljegyzések közös gondokról. (Dedikált.) Budapest, 1990. Magvető Könyvkiadó (Múzsák Közművelődési Kiadó Nyomdaüzem). 194 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Hauer Ervinnek, aki elvezetett minket Lendvára, baráti szeretettel Beke György. 1990. okt. 8. Fűzve, hátsó borítófedelén az író fényképével illusztrált kiadói borítóban.
20876.

Beke György: Magyar gondok Erdélyben. Egyéni feljegyzések közös gondokról. (Dedikált.) Budapest, 1990. Magvető Könyvkiadó (Múzsák Közművelődési Kiadó Nyomdaüzem). 194 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Hauer Ervinnek, aki elvezetett minket Lendvára, baráti szeretettel Beke György. 1990. okt. 8." Fűzve, hátsó borítófedelén az író fényképével illusztrált kiadói borítóban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
EUR
,
8,57
USD
Ajánlatok száma:
0
Vámos Miklós: A New York-Budapest metró. Regény. (Dedikált.) [Budapest], (1993). Ab Ovo Könyvkiadó (Dunaújvárosi Nyomda). 350 p. Első kiadás. Dedikált: ,,Gábor Zsuzsának szívesen: Vámos Miklós - [19]93. könyvhét. Fűzve, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20877.

Vámos Miklós: A New York-Budapest metró. Regény. (Dedikált.) [Budapest], (1993). Ab Ovo Könyvkiadó (Dunaújvárosi Nyomda). 350 p. Első kiadás. Dedikált: ,,Gábor Zsuzsának szívesen: Vámos Miklós - [19]93. könyvhét". Fűzve, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
EUR
,
8,57
USD
Ajánlatok száma:
0
Balázs Béla: Az én utam. Összegyüjtött versek. (Budapest), 1945. Athenaeum (ny.) [4] + 278 p. Első kiadás. Tezla 455. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Részben felvágatlan, jó példány.
20878.

Balázs Béla: Az én utam. Összegyüjtött versek. (Budapest), 1945. Athenaeum (ny.) [4] + 278 p. Első kiadás. Tezla 455. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Részben felvágatlan, jó példány.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
EUR
,
8,57
USD
Ajánlatok száma:
0

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz