Tétel

Kikiáltási ár:

18 000 Ft
47,37 EUR, 51,43 USD

Leírás:

Atkinson, William Walker: Practical Mental Influence. A Course of Lessons on Mental Vibrations, Psychic Influence, Personal Magnetism, Fascinantion, Psychic Self-Protection, etc., etc. Containing Practical Instruction, Exercises, Directions, etc., capable of being understood, mastered and demonstrated by any person of average intelligence. Chicago, (1908). Advanced Thought Publishing Company (Nyomda nélkül). 96 p. Első kiadás. William Walker Atkinson (1862-1932) amerikai üzletember, jogász, okkultista. A kereskedelmi és jogi világban sikeres baltimore-i ügyvéd idegösszeroppanása után, az 1890-es években csatlakozott a keleti parton népszerű ezoterikus mozgalomhoz, és annak termékeny írója és népszerűsítője lett. Angol nyelvű kötete a gondolathullámok elméletének ismertetése után a személyes magnetizmussal, lenyűgözéssel, hipnózissal és tömeghipnózissal, a távol levő személyes delejezésével és egyéb okkult gyakorlatokkal kapcsolatban ad ezoterikus tanácsokat; címoldala szerint némi elköteleződéssel akárki elsajátíthatja eljárásait. Az okkult szerző könyve végén röviden a fekete és fehér mágia módozatairól, valamint a hatások ellen való védelemről is szól. Az első előzéken és a tartalomjegyzék oldalán régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon és az utolsó nyomtatott oldalon az egykori tulajdonos dátumbejegyzése. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.] Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk