Tétel

Kikiáltási ár:

8 000 Ft

Leírás:

Denton, William - Denton, Elisabeth: The Soul of Things; or, Psychometric Researches and Discoveries. Third Edition, Revised. Biston, 1866. Walker, Wise and Company (Printed by George C. Rand & Avery). VIII + [9]-370 p. William Denton (1823-1883), a kalandos életű autodidakta angol geológus, világutazó és parapszichológiai előadó az észak-angliai bányavidéken töltött, hányatott gyermekkora és ifjúkora után 1848-ban az Egyesült Államokban próbált szerencsét. A korábban a mesmerizmussal (delejezéssel) is foglalkozó Denton itt ismerkedett meg Joseph Rodes Buchanan (1811-1899) amerikai spiritiszta pszichometriai munkásságával, mely azt állítja, hogy a tárgyakhoz éppúgy tartozik egy bizonyos, történetüket rögzítő energiamező, ahogyan az emberek is rendelkeznek emlékezettel. A kellően felkészített médium pedig megvilágosodott tudatával, hatodik érzékével képes kölcsönhatásba lépni a tárggyal, azon keresztül pedig olvasni a tárgy múltjában. A bányavidéken felnőtt autodidakta geológus új, amerikai felesége épp alkalmas médiumnak bizonyult. A pszichometriai mutatványokkal fellépő pár később beutazta a világot, kötetünk ennek a világ körüli, pszichometriai célzatú útnak ezoterikus esetleírásokban gazdag beszámolója. A kötet végén a pszichometrikus és ezoterikus képességek tárgyalása, majd önálló címlappal bíró függelékben Elisabeth Denton kérdés-felelek formában összeállított értekezése a pszichometria eljárásairól. Kötetünk az alkalmazott ezoterikus szakágazat, a pszichometria alapműve, első kiadása 1863-ban jelent meg. Téziseit a természettudomány részéről erőteljes kritika érte. Az első előzéken és a tartalomjegyzék első oldalán régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon dátumbejegyzés. Néhány oldalon apró foltosság. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.] Aranyozott, enyhén hiányos, enyhén sérült gerincű, vaknyomásos korabeli vászonkötésben.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk