Tétel

Kikiáltási ár:

18 000 Ft
47,37 EUR, 51,43 USD

Leírás:

Heindel, Max The Rosicruscian Cosmo-Conception or Mythic Christianity. An Elementary Treatise Upon Man's Past Evolution, Present Constitution and Future Development. Third Edition, Revised, Enlarged and Indexed. [Santa Monica, California] Ocean Park, (1911). Rosicrucian Fellowship (Printed by M. A. Donohue and Co., Chicago). 1 t. (színes) + 602 + [6] p. + 1 t. (színes). Max Heindel (1865-1919) dán származású amerikai okkultista, asztrológus, misztikus, üzletember, a mindmáig üzemelő amerikai Rózsakeresztes Testvériség (1909) megalapítója. Oldalszámozáson belül számos egész oldalas ábrával kísért munkája első telivér okkult könyve. Az egykori hajógépész Amerika nyugati részében munkát keresve ismerkedett meg a C. W. Leadbeater teozófiai tanaival, melynek hatására csatlakozott az Amerikai Teozófiai Társulathoz, és gyorsan emelkedett annak ranglétráján. 1907-ben Európában Rudolf Steiner antropozófiai előadásait hallgatta, egykorú visszaemlékezések szerint mindvégig szorgosan jegyzetelt, majd az előadások javát újrarendezve sajátjaként adta elő. 1908-ban visszatért Amerikába, és bizonyos, közelebbről meg nem nevezett szellemlények sugallatára megalkotta nagy rendszerező művét, élete fő művét, melyben a világ szerkezetét elemzi, az ember helyét a kozmoszban, a kozmosz emberre való hatását; vázolja a világ valódi (és rejtett) kozmikus történetét, a világ korszakait, benne többek között a lemúri korszakkal, amelyben megtörtént a kétneműnek vélelmezett emberiség két nemre szakadása. Nagyívű kozmológiájához evolúciós elméletet is csatol, valamint a kereszténységnek egy egészen különös, gnosztikus interpretációját adja. Majd kiegészítésül vázolja a titkos tanok elsajátításához szükséges életvitel módozatait, valamint csaknem száz oldalban részletezi a valódi rózsakeresztesek teljes, titkos történetét. A szerző fő művének első kiadása 1909-ben jelent meg, ugyanazon évben frissen meg is alapította a mindmáig üzemelő Amerikai Rózsakeresztes Testvériséget, könyve kiadóját. Példányunk az 1911. évi javított, bővített és tárgymutatóval kiegészített harmadik kiadásból származik, melyet a következő évtized alatt négy újabb kiadás követett. A kötet végén a kiadó termékeinek hirdetése. Az első előzéken és a címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés, a címkép verzóján régi, feltehetően a tulajdonostól származó ajándékozási bejegyzés. A belív számos oldalán aláhúzások, magyar és angol nyelvű széljegyzetek. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.] Aranyozott, festett, a Rózsakeresztes Testvériség szimbólumával illusztrált kiadói egészvászon kötésben, aranyozott festésű lapszélekkel. Szép példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk