Tétel

Kikiáltási ár:

18 000 Ft
47,37 EUR, 51,43 USD

Leírás:

Heindel, Max: The Web of Destiny. How Made and Unmade. Also The Occult Effect of Our Emotions. Prayer - A Magic Invocation. Practical Methods of Achieving Success. A Series of Lessons Upon the Hidden Side of Life, Showing the Occult Forces Which Shape Our Destiny. Oceanside-London, 1920. Rosicrucian Fellowship - L. N. Fowler (Fellowship Press). 1 t. +. (címképen a szerző portréja) + 175 + [9] p. Max Heindel (1865-1919) dán származású amerikai okkultista, asztrológus, misztikus, üzletember, a mindmáig üzemelő amerikai Rózsakeresztes Testvériség (1909) megalapítója. Web of Destiny (,,Vágyak hálójában") című kötetében spirituális beavatottjai számára tartott tizenhét előadását teszi közkinccsé, többek között ilyen témákban: * Spiritual Research: The Soul body (Spirituális kutatás: a Lélektest) * The Christ Within: The Memory of Nature (A belső Krisztus: A természet emlékezete) * The Dweller on the Threshold: Earth-bound Spirits (A Küszöbön Lakozók avagy a Földhöz kötött Szellemek) * The Sin Body: Possession of by Self-Made Demons-Elementals (A Bűntest: A magunk kreálta démonok igájában) - The Cause of Disease: Efforts of the Ego to Escape from the Body : Effects of Lasciviousness (A Betegség Oka: Az Ego menekülése a Testtől avagy A Bujaság következményei) * Practical Methods of Achieving Success: Based Upon Conservation of Sex Force (A Sikerhez vezető út: Tartózkodni a nemi erő tékozlásától). A szerző az alábbi témák mellett óva int a túlzásba vitt fürdőkúráktól is, amely indokolatlan vágyakozást ébreszt. A címekből is látható, hogy a Rózsakeresztes Testvériség alapítója, tanítója, házi szerzője és tulajdonosa szemmel láthatólag elmarasztalta az aszkézis és szemlélődés útjáról letérítő életörömöt. A kötet végén a kiadó kapcsolódó termékeinek hirdetése. Az első előzéken régi könyvkereskedői könyvjegy és tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon régi dátumbejegyzés, néhány oldalon aláhúzások. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Béla. [Gyöngyöshalászy Takách Béla (1874-1947) festő, építész, iparművész. A budapesti József Műegyetemen szerzett diplomája után Alpár Ignác mellett dolgozott Franciaországban, majd tíz évet töltött az Egyesült Államokban, ahol Alfons Mucha tanítványa volt. Kiállításai voltak New York, Boston, Philadelphia és Charleston városaiban. Az 1910-es években tért haza, itthon Széchenyi Bertalan, Dohnányi Ernő, Kozma Jenő villáit tervezte.] Aranyozott, festett, a Rózsakeresztes Testvériség szimbólumával illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk