Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 422

20638.

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
315,79
342,86
Scheuchzer, Johann Jacob (1672-1733): [Kupfer-Bibel, in welcher die Physica Sacra oder geheiligte Naturwissenschafft derer in der heiligen Schrifft vorkommenden natürlichen Sachen. Ester Abtheilung von Tab. I - CLXXIV. Deutlich erklärt und bewährt von - - - ... Anbey zur Erklärung und Zierde des Wercks in künstlichen Kupfertafeln ausgegeben und verlegt durch Johann Andreas Pfeffel ... Augsburg und Ulm, 1731, Christian Ulrich Wagner], 24 sztl. lev.+276 p.+CLXXIV (rézmetszetű képtáblák, nagyrészt egészoldalasak, de köztük egy-két kétoldalas is, valamint közte egy részben színezettel, két hiánnyal: XXXIII, LXXXVII) t. Német nyelven. Rendkívül gazdag rézmetszetű képanyaggal illusztrált, rajta állatok, bibliai témájú jelentek, égi és természeti jelensége ..stb. Korabeli egészbőr-kötés, kopott, sérült borítóval és gerinccel, részben hiányos gerinccel, hiányzó szennylapokkal, hiányzó címlappal és címképpel, foltos lappokkal, a lapokon ceruzás firkákkal, lapszéli kisebb - nagyobb szakadásokkal, sérülésekkel, 3 lap (113/114, 181/182, 183/184) és két tábla (XXXIII, LXXXVII) hiányzik, valamint 24 lap sérült, ezek között több sérült, hiányos is (9-10), valamint a táblák közül 39 tábla sérült, ezek közül több sérült, hiányos is. (kb. 19-20.) 39,5x24,5 cm. A mű 4 kötetben teljes! Rendkívül izgalmas, rézmetszetű táblákkal gazdagon illusztrált könyv. Állapotát tekintve restaurátor értő gondoskodására szorul.
20639.

Kikiáltási ár:
90 000 Ft
236,84
257,14
Jean Effel: Breves rencontres. (Számozott példány, Jean Effel aláírt, számozott színes kőnyomatával) Paris, (1974). Éditions Cercle dArt (Sur le presses de Grafiche Editoriali Amrbosiane a Milan). 223 + [1] p. Első francia kiadás. Összesen 175 számozott példányban készült művészeti album, az egyetemes művészettörténet jeles festményeinek, szobrászati alkotásainak reprodukciójával a milói Vénusztól René Magritte-ig. A képtáblákkal szemközt idézetek a francia irodalom nagyságaitól, a képanyag és az idézetanyag párosítása Jean Effel (1908-1982) francia grafikusművész, karikaturista munkája, az idézetek és a képcímek a grafikusművész kézírása alapján készültek. Példányunk sorszáma: 12/175. A kötetben elhelyezve Jean Effel grafikájának színes, sorszámozott nyomata, melynek sorszáma szintén 12/175. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
20640.

Kikiáltási ár:
32 000 Ft
84,21
91,43
Effel, Jean: Die Erziehung Adams. (Jean Effel rajzos dedikációival.) Berlin, 1956. Aufbau-Verlag (Druck: Fr. Richter, Leipzig). [4] p. + 80 t. A címoldalon Jean Effel grafikusművész angyalt ábrázoló saját kezű rajzával és dátumozott aláírásával: Jean Effel, Budapest, 5. 3. 57, a szennycímoldalon madárrajzzal kiegészített francia nyelvű, aláírt dedikációjával: ,,Pour les acualités hongroises: Jean Effel. A táblákon Jean Effel ,,Ádám naplójából című sorozatának rajzai, Ádámnak Éva teremtése előtti napjaiból. Jean Effel (1908-1982) francia karikaturista, baloldali érzelmű művész korábban számos munkái közt előzőleg La Fontaine meséihez rajzolt illusztrációkat. A vasfüggöny mögötti világ több díját elnyerő Jean Effel vidám kötete eredeti nyelven először 1954-ben jelent meg, ,,Lécole paternelle címmel, rajzaiból 1957 márciusában nyílt kiállítás Budapesten. Kötetünk dedikációja is ez alkalommal készült. (Der Roman von Adam und Eva. Vol. 2.) Kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói papírborítóban, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
20641.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
73,68
80,00
Benedek, Peter: Ungarischer Geigenbau (Violin Makers of Hungary): A Detailed Documentation of the 1995 Exhibition of Violins presented at the Stadtmuseum in Munich, Germany (Dokumentation der im Herbst 1995 im Münchener Stadtmuseum ausgestellten Instrumente). München, 1997. (Heichlinger Druckerei GmbH, Garching). 445 + [1] p. Kötetünk a magyarországi hegedűkészítés több évszázados hagyománya előtt tiszteleg. A müncheni Stadtmuseumban 1995 őszén bemutatott hangszertárlatot a kolozsvári születésű, kora ifjúságától Németországban tanuló hegedűkészítő mester, Peter Benedek (sz. 1947) rendezte. A kiállításon a mindenkori Magyarországon született vagy ott működött hangszerépítő mesterek remekei szerepeltek, döntően a XIX. században és a XX. század első felében készült nevezetes hangszerek, képes dokumentációval kísért katalógusunk a hangszerek adatait készítőik rövid életrajzi összefoglalói kíséretében adja közre. A német-angol nyelven készült kiadvány a történelmi kontextus kedvéért rövid országtörténetet közöl, majd a magyarországi hangszerkészítés történetét is vázolja, kiemelt figyelemmel központi témájára, a hegedűkészítés hazai történetére, az iskolaalapítók és a hagyományfolytatók históriájára. Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány, ritka.
20642.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
73,68
80,00
Hugo Victor: Bug-Jargal. - - után. Ford. Deáky Fülep Sámuel. Külföldi Regénytár a legkedveltebb idegen uj írók munkájiból. 1-ső kötet. Kolosvárt, 1837, Tilsch és Fia, 4+261+12 p. A sorozat 2 kötetet ért meg azután megszűnt. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincén sérüléssel, a címlapon névbejegyzéssel. Ritka!
20643.

Hugo Victor: Bug-Jargal. - - után. Ford. Deáky Fülep Sámuel. Külföldi Regénytár a' legkedveltebb idegen uj írók munkájiból. 1-ső kötet. Kolos'várt, 1837, Tilsch és Fia, 4+261+12 p. A sorozat 2 kötetet ért meg azután megszűnt. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincén sérüléssel, a címlapon névbejegyzéssel. Ritka!

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
94,74
102,86
20644.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
42,11
45,71
Lesznai Anna: Kezdetben volt a kert. I.-II. kötet. Bp., 1966, Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói kissé sérült és kissé foltos papír védőborítóval.
20645.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,32
28,57
20646.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,42
20,00
Leland, Charles Godfrey (Breitmann, Hans):  Have You A Strong Will? Or How to Develop Will-power, or any other Faculty or Attribute of the Mind, and Render it Habitual by the Easy Process os Self-Hypnotism.  London, 1899. George Redway (Barnicott and Pearce Printers). XXXII + 235 + [5] p. Első kiadás.  Charles Godfrey Leland (1824-1903) amerikai újságíró, kalandor, néprajzkutató, az újkori boszorkánykutatás úttörője. Élete végén írt olvasmányos kötete az emberben szunnyadó ezoterikus képességek témáját: a hipnózis, a szuggesztió, az ön-szuggesztió kérdéseit járja körül, némi kitekintéssel a paratudományok tudománytörténetére, Gassner és Paracelsus munkásságára. A címoldalon elhalványult, régi tulajdonosi bejegyzés, néhány oldalon aláhúzások.  Poss.: Ex libris A. Zipernowszky.  Aranyozott, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20647.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
63,16
68,57
Kertész Imre: Kaddis a meg nem született gyermekért. A szerző, Kertész Imre (1929-2016) Nobel- és Kossuth-díjas magyar író által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1990, Magvető, 195+1 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
20648.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
39,47
42,86
Polcz Alaine: Éjjeli lámpa. A szerző, Polcz Alaine (1922-2007) pszichológus, író által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány! Pécs, 1999, Jelenkor. Kiadói papírkötés.
20649.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft