Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 422

Hartmann, Franz:  With The Adepts. An adventure among the Rosicrucians. (Translated from the German.)  London, 1910. William Rider & Son Ltd. (Ballantyne Press, Edinburgh). VII + [1] + 174 + [1] + 35 + [1] p. (kiadói hirdetések).  Franz Hartmann (1838-1912) német orvos, asztrológus, teozófus, okkult szerző. Madame Blavatsky mozgalomalapító egykori munkatársa, a Lotusblüten (1893-1900) és a Neue Lotusblüten (1908-1913) teozófiai folyóiratok és a Német Teozófiai Társulat (1896) alapítója, a Bhagavad Gita műfordítója, a jóga németországi népszerűsítője, számos okkult szakkönyv szerzője. Fikciós formában megfogalmazott regénye a rózsakeresztes filozófia téziseit fejti ki párbeszédes és cselekményes formában, afféle esszéregényként. A munka első kiadása 1910-ben jelent meg, példányunk az azonos évben megjelenő második, javított kiadásból való. Az első előzéken és a tartalomjegyzék oldalán régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon dátumozás.  Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.]  Aranyozott gerincű, feliratozott, első kötéstábláján enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben.
20650.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
47,37
51,43
Besant, Annie:  A Study in Consciousness. A Contribution to the Science of Psychology. Second Edition.  London-Benares, 1907. Theosophical Publishing Society. (Printed by WM. Biles and Sons Ltd.) IX + [1] + 460 + [2] p.  A mozgalmas életű Annie Besant (1847-1933) szabadkőműves, harcos ateista, nőjogi mozgalmár, fábiánus szocialista az 1890-es években ismerkedett meg a teozófiával, mélyen beépült az európai ezoterikus mozgalomba, elfoglalva később a Teozófiai Társaság elnöki pozícióját is, majd a brit uralom alatt élő Indiában teozófiai praxisa mellett politikai szerepet is vállalt. Teozófiai értekezése az alvó és az eszmélkedett tudat, az emlékezet, az érzelmek, az akarat misztikus értelmezését nyújtja, oldalszámozáson belül néhány ábrával illusztrálva. A munka első kiadása 1904-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való. A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés és dátumozás.  Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Béla. [Gyöngyöshalászy Takách Béla (1874-1947) festő, építész, iparművész. A budapesti József Műegyetemen szerzett diplomája után Alpár Ignác mellett dolgozott Franciaországban, majd tíz évet töltött az Egyesült Államokban, ahol Alfons Mucha tanítványa volt. Kiállításai voltak New York, Boston, Philadelphia és Charleston városaiban. Az 1910-es években tért haza, itthon Széchenyi Bertalan, Dohnányi Ernő, Kozma Jenő villáit tervezte.]  Aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20651.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
47,37
51,43
Balliett, L. Dow [Balliett, Sarah Joanna Dennis]:  The Day of Wisdom According to Number Vibration.  Atlantic City, 1917. Published by the Author. X + [11]-188 p.  Sarah Joanna Dennis Balliett (1847-1929) amerikai numerológus, okkult szerző, helyi előkelőség és társadalomszervező. A numerológia (azaz a számmisztika) a nevek, események mögött meghatározott és titkos hatalommal bíró számok jelentétét feltételezi; a numerológia elképzelése szerint a cselekvő és a cselekvéshez tartozó számok titkos kombinációjával, kellő alkalmazásával bizonyos események megjósolhatóak, mi több, elő is idézhetőek. A kötet áttekinti a numerológia alkalmazási területeit, a spirituális értelemben vett születési dátum és a sors, a spirituális értelemben vett születési dátum és a temperamentum közötti összefüggések feltárását, a misztikus számok alkalmazásának gyógyászati, sőt időjárás-előrejelzési [!] lehetőségeit, röviden sejteti a számmisztika fontosságát a házasságkötésekre, gyermeknemzésre és egyéb nagy tettekre alkalmas napok kijelölésében, ám nem lenne telivér amerikai munka L. Dow Balliett okkult munkája, ha a numerológia misztikus módszerét nem alkalmazná a lóversenyfogadások és tőzsdespekuláció területére is. A zeneelmélettel is érintőlegesen foglalkozó szerző numerológiai módszerével méltatja az okkult körökben fölöttébb kedvelt Richard Wagner munkásságát is. Az első előzéken, az első nyomtatott oldalon és a címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés és dátumozás, néhány oldalon aláhúzások és széljegyzetek.  Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.]  Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20652.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
47,37
51,43
Atkinson, William Walker:  Practical Mental Influence. A Course of Lessons on Mental Vibrations, Psychic Influence, Personal Magnetism, Fascinantion, Psychic Self-Protection, etc., etc. Containing Practical Instruction, Exercises, Directions, etc., capable of being understood, mastered and demonstrated by any person of average intelligence.  Chicago, (1908). Advanced Thought Publishing Company (Nyomda nélkül). 96 p. Első kiadás.  William Walker Atkinson (1862-1932) amerikai üzletember, jogász, okkultista. A kereskedelmi és jogi világban sikeres baltimore-i ügyvéd idegösszeroppanása után, az 1890-es években csatlakozott a keleti parton népszerű ezoterikus mozgalomhoz, és annak termékeny írója és népszerűsítője lett. Angol nyelvű kötete a gondolathullámok elméletének ismertetése után a személyes magnetizmussal, lenyűgözéssel, hipnózissal és tömeghipnózissal, a távol levő személyes delejezésével és egyéb okkult gyakorlatokkal kapcsolatban ad ezoterikus tanácsokat; címoldala szerint némi elköteleződéssel akárki elsajátíthatja eljárásait. Az okkult szerző könyve végén röviden a fekete és fehér mágia módozatairól, valamint a hatások ellen való védelemről is szól. Az első előzéken és a tartalomjegyzék oldalán régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon és az utolsó nyomtatott oldalon az egykori tulajdonos dátumbejegyzése.  Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.]  Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20653.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
47,37
51,43
Grumbine, J[esse] C[harles] F[remont]:  Clairvoyance. A System of Philosophy, Concerning Its Law, Nature and Unfoldment.  Chicago, 1897. Published for the Order of the White Rose. IV + [5]-110 + [2] p.  Jesse Charles Fremont Grumbine (1861-1938) amerikai látnok, spiritiszta, okkultista, rendalapító. Az egykori, többször felekezetet váltott újprotestáns lelkész a spiritizmussal kapcsolatba lépve maga is publikálni kezdett a témában. 1905-ben már az általa alapított Fehér Rózsa Rendjét vezette, amelynek doktrínáját saját bevallása szerint a néhai angol misztikus költőnő, Elisabeth Barrett-Browning egyedül neki nyilatkozó szelleme sugallta. A szerző saját tanítványai között számos magánéleti botrányba keveredett, ám ez nem gátolta meg a spiritiszta vállalkozót, oktatót és lelki vezetőt további karrierjében. Okkult kézikönyve a magasabb misztériumok témájába vezet be, nevezetesen a szellemvilággal való kapcsolatfelvétel és az érzékek feletti észlelés gyakorlatába. A kézikönyv végén szokásos módon a Rend egyéb termékeinek hirdetése. A címoldalon és a tartalomjegyzék oldalán régi tulajdonosi bélyegzés és dátumbejegyzés, néhány oldalon aláhúzások. Példányunk első repülő előzéke hiányzik.  Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.]  Feliratozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20654.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
47,37
51,43
Mason, Osgood R[ufus]:  Telepathy and the Subliminal Self. An Account of Recent Investigations regarding Hypnotism, Automatism, Dreams, Phantasms, and related Phenomena.  New York, 1897. Henry Holt and Company. 1 t. (hártyapapírral védett szellemfénykép) + VIII + 343 + [7] p. Első kiadás.  Rufus Osgood Mason (1830-1911) amerikai orvos, sebész, hipnoterapeuta angol nyelvű esetleírásai a parapszichológia határterületein. Jellemző fejezetcímek a kötetből: Lélektani kutatás: Telepátia avagy tudatátvitel * A mesmerizmus és hipnózis történeti és terápiás szempontból * Távérzékelés * Többszörös személyiség * A természetes és hipnotikus alvajárás és az álmok * Transzállapotban működő automatikus írás és rajzolás * Kristályhipnózis * Fantazmák és tünemények.  Az esetleírásokon túl egyes fejezetek alapos kultúrtörténeti áttekintéssel is büszkélkedhetnek. Az első előzéken és a címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés.  Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.]  Aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.
20655.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
47,37
51,43
Heindel, Max:  Freemasonry and Catholicism. An Exposition of the Cosmic Facts Underlying These Two Great Institutions As Determined by Occult Investigation. Second Edition, Revised.  Oceanside-London, (1921). Rusicrucian Fellowship - L. N. Fowler (Fellowship Press). 1 t. (címképen a szerző portréja) + 98 + [12] p. + 1 t. (kihajtható). Első kiadás.  Max Heindel (1865-1919) dán származású amerikai okkultista, asztrológus, misztikus, üzletember, a mindmáig üzemelő amerikai Rózsakeresztes Testvériség (1909) megalapítója. Az ezoterikus szerző ezúttal a világkorszakokról, Luciferről, a lázadó angyalról, a szabadkőművesség legendájáról, Sába királynőjéről és Melkizedek főpapról, nem különben a spirituális alkímiáról, a bölcsek kövéről, a beavatás útjáról és az Armageddonról értekezik. A kötet kihajtható mellékletén nem csekély fantáziáról tanúbizonyságot tevő ábra az emberiség alapvető korszakairól és azok alapszerkezetéről. A kötet végén a kiadó tekintélyes terjedelmet kitevő könyvhirdetései. A címoldalon Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású amerikai zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző tulajdonos korabeli dátumbejegyzése, néhány oldalon széljegyzetek, szövegkiemelések,  Aranyozott, festett, a Rózsakeresztes Testvériség szimbólumával illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.
20656.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
47,37
51,43
Heindel, Max:  The Web of Destiny. How Made and Unmade. Also The Occult Effect of Our Emotions. Prayer - A Magic Invocation. Practical Methods of Achieving Success. A Series of Lessons Upon the Hidden Side of Life, Showing the Occult Forces Which Shape Our Destiny.  Oceanside-London, 1920. Rosicrucian Fellowship - L. N. Fowler (Fellowship Press). 1 t. +. (címképen a szerző portréja) + 175 + [9] p.  Max Heindel (1865-1919) dán származású amerikai okkultista, asztrológus, misztikus, üzletember, a mindmáig üzemelő amerikai Rózsakeresztes Testvériség (1909) megalapítója. Web of Destiny (,,Vágyak hálójában) című kötetében spirituális beavatottjai számára tartott tizenhét előadását teszi közkinccsé, többek között ilyen témákban: * Spiritual Research: The Soul body (Spirituális kutatás: a Lélektest) * The Christ Within: The Memory of Nature (A belső Krisztus: A természet emlékezete) * The Dweller on the Threshold: Earth-bound Spirits (A Küszöbön Lakozók avagy a Földhöz kötött Szellemek) * The Sin Body: Possession of by Self-Made Demons-Elementals (A Bűntest: A magunk kreálta démonok igájában) - The Cause of Disease: Efforts of the Ego to Escape from the Body : Effects of Lasciviousness (A Betegség Oka: Az Ego menekülése a Testtől avagy A Bujaság következményei) * Practical Methods of Achieving Success: Based Upon Conservation of Sex Force (A Sikerhez vezető út: Tartózkodni a nemi erő tékozlásától). A szerző az alábbi témák mellett óva int a túlzásba vitt fürdőkúráktól is, amely indokolatlan vágyakozást ébreszt. A címekből is látható, hogy a Rózsakeresztes Testvériség alapítója, tanítója, házi szerzője és tulajdonosa szemmel láthatólag elmarasztalta az aszkézis és szemlélődés útjáról letérítő életörömöt. A kötet végén a kiadó kapcsolódó termékeinek hirdetése. Az első előzéken régi könyvkereskedői könyvjegy és tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon régi dátumbejegyzés, néhány oldalon aláhúzások.  Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Béla. [Gyöngyöshalászy Takách Béla (1874-1947) festő, építész, iparművész. A budapesti József Műegyetemen szerzett diplomája után Alpár Ignác mellett dolgozott Franciaországban, majd tíz évet töltött az Egyesült Államokban, ahol Alfons Mucha tanítványa volt. Kiállításai voltak New York, Boston, Philadelphia és Charleston városaiban. Az 1910-es években tért haza, itthon Széchenyi Bertalan, Dohnányi Ernő, Kozma Jenő villáit tervezte.]  Aranyozott, festett, a Rózsakeresztes Testvériség szimbólumával illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.
20657.

Heindel, Max: The Web of Destiny. How Made and Unmade. Also The Occult Effect of Our Emotions. Prayer - A Magic Invocation. Practical Methods of Achieving Success. A Series of Lessons Upon the Hidden Side of Life, Showing the Occult Forces Which Shape Our Destiny. Oceanside-London, 1920. Rosicrucian Fellowship - L. N. Fowler (Fellowship Press). 1 t. +. (címképen a szerző portréja) + 175 + [9] p. Max Heindel (1865-1919) dán származású amerikai okkultista, asztrológus, misztikus, üzletember, a mindmáig üzemelő amerikai Rózsakeresztes Testvériség (1909) megalapítója. Web of Destiny (,,Vágyak hálójában") című kötetében spirituális beavatottjai számára tartott tizenhét előadását teszi közkinccsé, többek között ilyen témákban: * Spiritual Research: The Soul body (Spirituális kutatás: a Lélektest) * The Christ Within: The Memory of Nature (A belső Krisztus: A természet emlékezete) * The Dweller on the Threshold: Earth-bound Spirits (A Küszöbön Lakozók avagy a Földhöz kötött Szellemek) * The Sin Body: Possession of by Self-Made Demons-Elementals (A Bűntest: A magunk kreálta démonok igájában) - The Cause of Disease: Efforts of the Ego to Escape from the Body : Effects of Lasciviousness (A Betegség Oka: Az Ego menekülése a Testtől avagy A Bujaság következményei) * Practical Methods of Achieving Success: Based Upon Conservation of Sex Force (A Sikerhez vezető út: Tartózkodni a nemi erő tékozlásától). A szerző az alábbi témák mellett óva int a túlzásba vitt fürdőkúráktól is, amely indokolatlan vágyakozást ébreszt. A címekből is látható, hogy a Rózsakeresztes Testvériség alapítója, tanítója, házi szerzője és tulajdonosa szemmel láthatólag elmarasztalta az aszkézis és szemlélődés útjáról letérítő életörömöt. A kötet végén a kiadó kapcsolódó termékeinek hirdetése. Az első előzéken régi könyvkereskedői könyvjegy és tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon régi dátumbejegyzés, néhány oldalon aláhúzások. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Béla. [Gyöngyöshalászy Takách Béla (1874-1947) festő, építész, iparművész. A budapesti József Műegyetemen szerzett diplomája után Alpár Ignác mellett dolgozott Franciaországban, majd tíz évet töltött az Egyesült Államokban, ahol Alfons Mucha tanítványa volt. Kiállításai voltak New York, Boston, Philadelphia és Charleston városaiban. Az 1910-es években tért haza, itthon Széchenyi Bertalan, Dohnányi Ernő, Kozma Jenő villáit tervezte.] Aranyozott, festett, a Rózsakeresztes Testvériség szimbólumával illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
47,37
51,43
Heindel, Max  The Rosicruscian Cosmo-Conception or Mythic Christianity. An Elementary Treatise Upon Mans Past Evolution, Present Constitution and Future Development. Third Edition, Revised, Enlarged and Indexed.  [Santa Monica, California] Ocean Park, (1911). Rosicrucian Fellowship (Printed by M. A. Donohue and Co., Chicago). 1 t. (színes) + 602 + [6] p. + 1 t. (színes).  Max Heindel (1865-1919) dán származású amerikai okkultista, asztrológus, misztikus, üzletember, a mindmáig üzemelő amerikai Rózsakeresztes Testvériség (1909) megalapítója. Oldalszámozáson belül számos egész oldalas ábrával kísért munkája első telivér okkult könyve. Az egykori hajógépész Amerika nyugati részében munkát keresve ismerkedett meg a C. W. Leadbeater teozófiai tanaival, melynek hatására csatlakozott az Amerikai Teozófiai Társulathoz, és gyorsan emelkedett annak ranglétráján. 1907-ben Európában Rudolf Steiner antropozófiai előadásait hallgatta, egykorú visszaemlékezések szerint mindvégig szorgosan jegyzetelt, majd az előadások javát újrarendezve sajátjaként adta elő. 1908-ban visszatért Amerikába, és bizonyos, közelebbről meg nem nevezett szellemlények sugallatára megalkotta nagy rendszerező művét, élete fő művét, melyben a világ szerkezetét elemzi, az ember helyét a kozmoszban, a kozmosz emberre való hatását; vázolja a világ valódi (és rejtett) kozmikus történetét, a világ korszakait, benne többek között a lemúri korszakkal, amelyben megtörtént a kétneműnek vélelmezett emberiség két nemre szakadása. Nagyívű kozmológiájához evolúciós elméletet is csatol, valamint a kereszténységnek egy egészen különös, gnosztikus interpretációját adja. Majd kiegészítésül vázolja a titkos tanok elsajátításához szükséges életvitel módozatait, valamint csaknem száz oldalban részletezi a valódi rózsakeresztesek teljes, titkos történetét. A szerző fő művének első kiadása 1909-ben jelent meg, ugyanazon évben frissen meg is alapította a mindmáig üzemelő Amerikai Rózsakeresztes Testvériséget, könyve kiadóját. Példányunk az 1911. évi javított, bővített és tárgymutatóval kiegészített harmadik kiadásból származik, melyet a következő évtized alatt négy újabb kiadás követett. A kötet végén a kiadó termékeinek hirdetése. Az első előzéken és a címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés, a címkép verzóján régi, feltehetően a tulajdonostól származó ajándékozási bejegyzés. A belív számos oldalán aláhúzások, magyar és angol nyelvű széljegyzetek.  Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.]  Aranyozott, festett, a Rózsakeresztes Testvériség szimbólumával illusztrált kiadói egészvászon kötésben, aranyozott festésű lapszélekkel. Szép példány.
20658.

Heindel, Max The Rosicruscian Cosmo-Conception or Mythic Christianity. An Elementary Treatise Upon Man's Past Evolution, Present Constitution and Future Development. Third Edition, Revised, Enlarged and Indexed. [Santa Monica, California] Ocean Park, (1911). Rosicrucian Fellowship (Printed by M. A. Donohue and Co., Chicago). 1 t. (színes) + 602 + [6] p. + 1 t. (színes). Max Heindel (1865-1919) dán származású amerikai okkultista, asztrológus, misztikus, üzletember, a mindmáig üzemelő amerikai Rózsakeresztes Testvériség (1909) megalapítója. Oldalszámozáson belül számos egész oldalas ábrával kísért munkája első telivér okkult könyve. Az egykori hajógépész Amerika nyugati részében munkát keresve ismerkedett meg a C. W. Leadbeater teozófiai tanaival, melynek hatására csatlakozott az Amerikai Teozófiai Társulathoz, és gyorsan emelkedett annak ranglétráján. 1907-ben Európában Rudolf Steiner antropozófiai előadásait hallgatta, egykorú visszaemlékezések szerint mindvégig szorgosan jegyzetelt, majd az előadások javát újrarendezve sajátjaként adta elő. 1908-ban visszatért Amerikába, és bizonyos, közelebbről meg nem nevezett szellemlények sugallatára megalkotta nagy rendszerező művét, élete fő művét, melyben a világ szerkezetét elemzi, az ember helyét a kozmoszban, a kozmosz emberre való hatását; vázolja a világ valódi (és rejtett) kozmikus történetét, a világ korszakait, benne többek között a lemúri korszakkal, amelyben megtörtént a kétneműnek vélelmezett emberiség két nemre szakadása. Nagyívű kozmológiájához evolúciós elméletet is csatol, valamint a kereszténységnek egy egészen különös, gnosztikus interpretációját adja. Majd kiegészítésül vázolja a titkos tanok elsajátításához szükséges életvitel módozatait, valamint csaknem száz oldalban részletezi a valódi rózsakeresztesek teljes, titkos történetét. A szerző fő művének első kiadása 1909-ben jelent meg, ugyanazon évben frissen meg is alapította a mindmáig üzemelő Amerikai Rózsakeresztes Testvériséget, könyve kiadóját. Példányunk az 1911. évi javított, bővített és tárgymutatóval kiegészített harmadik kiadásból származik, melyet a következő évtized alatt négy újabb kiadás követett. A kötet végén a kiadó termékeinek hirdetése. Az első előzéken és a címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés, a címkép verzóján régi, feltehetően a tulajdonostól származó ajándékozási bejegyzés. A belív számos oldalán aláhúzások, magyar és angol nyelvű széljegyzetek. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.] Aranyozott, festett, a Rózsakeresztes Testvériség szimbólumával illusztrált kiadói egészvászon kötésben, aranyozott festésű lapszélekkel. Szép példány.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
47,37
51,43
Heindel, Max:  Gleanings of a Mystic. A Series of Essays on Practical Mysticism.  Oceanside-London, 1922. The Rosicrucian Fellowship (Fellowship Press, Oceanside). 196 + [12] p. Első kiadás.  Max Heindel (1865-1919) dán származású amerikai okkult szerző, asztrológus, misztikus, üzletember, a mindmáig üzemelő amerikai Rózsakeresztes Testvériség (1909) megalapítója. Halála után kiadott első művét felesége, Augusta Foss Heindel szerkesztette a néhai misztikus kiadatlan írásaiból. A rövidebb esszék a keresztény hit különféle szentségeinek okkult magyarázatát adják, így az úrvacsora szentségének tárgyalása közben bőven esik szó az emberiség és a kozmosz lemúriai, atlantiszi és egyéb rejtett korszakairól. Hasonló okkult vizsgálatban részesül a keresztség és a házasság aktusa is. A kötet elején Max Heindel tisztázza a beavatottság fogalmát, a mű végén pedig a rózsakeresztesség esszenciáját vázolja, ám előtte nem felejti még el tisztázni álláspontját a húsfélék és alkoholféleségek fogyasztásának káros hatásairól (a valódi beavatott nem vesz szájához húst és szeszt). A vegyes tartalmú okkult esszékötetet a kiadó termékeinek bőséges reklámanyaga zárja. Az első előzéken régi tulajdonosi bélyegzés, a címoldalon dátumbejegyzés, néhány oldalon aláhúzások és széljegyzetek.  Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.]  Aranyozott, festett, a Rózsakeresztes Testvériség szimbólumával illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20659.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,58
34,29
Heindel, Max:  Mysteries of the Great Operas. Faust, Parsifal, The Ring of the Nibelung, Tannhauser, Lohengrin.  Oceanside-London, 1921. The Rosicrucian Fellowship (Fellowship Press, Oceanside). 176 + [8] p. Első kiadás.  Max Heindel (1865-1919) dán származású amerikai okkult szerző, asztrológus, misztikus, üzletember, a mindmáig üzemelő amerikai Rózsakeresztes Testvériség (1909) megalapítója. Alkalmazott zenetörténeti értekezése Richard Wagner operáinak titkos, ezoterikus üzenetét kívánja felfejteni. A részletes tartalommutató az amerikai szerző számára kitüntetett fontosságú okkult koncepciók címszavait tartalmazza, mely koncepciók jelenléte véleménye szerint egyértelműen kimutatható a wagneri művekben. A kötet végén a kiadói termékeinek hirdetése. Az első előzéken régi tulajdonosi bélyegzés, a címoldalon dátumbejegyzés.  Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.]  Aranyozott, festett, a Rózsakeresztes Testvériség szimbólumával illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20660.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
Schimmel, Klaus-Christof: A természetgyógyászat tankönyve I-II. 1992, Sanitas-dr. Sarkadi. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20661.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,58
34,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft