[Kugler Henrik (1830-1905)] Kugler Géza: A legujabb és legteljesebb nagy házi cukrászat. Czukrászok, vendéglősök és háziasszonyok legpraktikusabb kézikönyve, különös tekintettel a magántanulásra. Bp., én., Rozsnyai Károly,459+1+24 p. Negyedik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, laza fűzéssel, egy laza lappal (15/16), de belül jó állapotban!
Marencich Ottó:
Vezérfonal a szálloda- és vendéglőüzem megszervezéséhez és vezetéséhez.
Budapest, 1927. Szerző (Korvin Testvérek grafikai intézete). 175 + [1] p. Első kiadás.
Marencich Ottó (1875-1964) szállodaigazgató, szakíró. Svájci tanulmányok után Nyugat-Európa és a Mediterráneum számos szállodájában dolgozott, ázsiai, amerikai szakmai körutakat is tett. Itthon a Hungaria Szálló, a Duna-Palota szálloda vezérigazgatója volt, kormányfőtanácsos, valamint a szakma lapjának kiadója. Alapos szakmunkája a szállodaüzem korabeli feladatainak teljességét tekinti át, a szállodaépületek urbanisztikai, építészeti és belsőépítészeti megfontolásaitól az üzemszervezés apró részletein át a személyzet feladatkörének taglalásáig, a konyhaüzem, a kávéházi üzem, a mosoda, a takarítás, a szellőzés, az elszámolás, a hirdetés és a költségvetés rendszeréig. Oldalszámozáson belül néhány egész oldalas alaprajzzal, felvétellel illusztrálva. Az első nyomtatott oldalon és a címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Példányunk fűzése laza, a fedőborítók elváltak a könyvtesttől.
Poss.: Szabó Imre, a belvárosi Erzsébet Szálloda tulajdonosa.
Fűzve, sérült, javított kiadói borítóban.
Osztróvszky Antalné, E. Németh Ágnes:
A szőlő és must feldolgozásának új irányai.
Budapest, [1928]. Athenaeum ny. 240 p. + 3 t. (két színes, ebből egy kihajtható, egy kétoldalas). Egyetlen kiadás.
Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. Néhány oldalon foltosság, a belív egy levelének és utolsó levélnek fűzése a gerincnél megerősítve.
(Gazdasági tanácsadó, 28. szám.)
BOEH VI. 6566.
Korabeli félvászon kötésben.
Rapaics Raymund: A magyarság virágai. A virágkultusz története. Bp., 1932, Kir. M. Természettudományi Társulat, VIII+423 p.+ XVIII t. (ebből 4 színes). Kiadói egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, kissé foltos borítóval.
Mártonffy Máriusné: Egytál-ételek olcsó, ízletes ebédek és sütemények. - - a székesfővárosi háztartási iskola v. igazgatójának kis szakácskönyve az 1941. esztendőre. Bp.,1941,Rózsavölgyi, 46 p. Papírkötés, a címlap és az első oldal sérült.
Villamos sütés - főzés és a polgári konyha étel-leírásainak kisebb gyűjteménye. Szerk.: Budapest Székesfőváros Elektromos Művei Villamos bemutató konyhájának előadói. Bp.,én.,Magyar Villamos Művek Országos Szövetsége. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.