Z. Tábori Piroska: Húspótló ételek hústalan napokra. Hústalan étrendek az egész esztendőre. A magyar háziasszonyok segítségére összeáll.: - - . Bp., [1940], Singer és Wolfner, 79+(1) p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a gerinc alján szakadással, az elülső borító alsó sarkán szamárfüllel.
2 db gyümölcstermesztés témájú könyv: Dr. Okályi Iván: Általános gyümölcstermesztés és értékesítés. I. rész. ,,Magyar Gyümölcs" könyvsorozat VII. köt. (Bp., 1944), Magyar Gyümölcs, 96 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval. + Claus József - Mike János: Gyümölcstermesztés. Kisvárda, 1935, Felsőszabolcsi Gazdakör, 79+(1) p. Kiadói papírkötés.
Vincze, István: Ungarische Weinkeller.
Budapest, 1960. (Akadémiai Nyomda). [119]-145 + [1] p. Egyetlen kötetkiadás.
Vincze István (1922-1982) néprajztudós, borászattörténész, a Néprajzi Múzeum munkatársának német nyelvű dolgozatát oldalszámozáson belül a népi borospince-építészet tárgyköréből vett gazdag szövegközti fotóanyag kíséri.
(Különlenyomat az Acta Ethnographica: A Magyar Tudományos Akadémia Néprajzi Közleményei IX. kötetének, 1-2. füzetéből.)
Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
Kolligátum, 2 mezőgazdasági témájú mű: Reichenbach Béla: Dánia mezőgazdasága magyar gazdaszemmel nézve. Bp., 1927, "Pátria", 56 p. + Lázár Ferenc: Zöldségtermesztés gyakorlati tapasztalatok alapján. Bp., [1922], Légrády, 154 p. Második kiadás. Félvászon-kötésben, kissé sérült borítóval, az elülső szennylapon firkákkal.
Natter-Nád Miksa: Új virágos könyv. Kerti és szobai növényeink származása, története és ápolása. Bp., 1942, Pallas, 297+(3) p. Kapuvári Hausser Adorján, László József és Wesely Norbert rajzaival. Átkötött félvászon-kötésben, foltos borítóval, helyenként ázásnyomokkal, egy lap sérült, javított.