Vegyes könyv tétel, 3 db:
Gyümölcsfélék a táplálkozásban. Összeáll.: az Élelmezéstudományi Intézet Munkaközössége. Bp., 1952, Élelmiszer és Begyűjtési Könyv- és Lapkiadóvállalat. Kiadói papírkötés.;
Bikich György: Tanácsok cukorbetegek számára. Bp.,1959.,Egészségügyi Minisztérium Egészségügyi Felvilágosítási Központja. Kiadói papírkötés.;
Szendei Ádám: Korunk betegsége a magas vérnyomás. Bp.,1960.,Egészségügyi Minisztérium Egészségügyi Felvilágosítási Központja. 2. kiadás. Kiadói papírkötés.;
Brillat-Savarin, [Jean Anthelme]: Az ízlés fiziológiája. Ford.: Ambrus Zoltán és Ambrus Gizella. Bp., 1986, Múzsák, 303+(1) p. Az 1912-es kiadás reprint kiadása. Kiadói papírkötésben
A Pesti Hírlap új szakácskönyve és 1001 jótanács a háziasszonyoknak. Bp, 1933, Légrády, 3-114 p. Papírkötés, borító nélkül, foltos, a sarkain szamárfülekkel, egy lapon kivágással (77/78 p.) + A Pesti Hírlap szakácskönyve. Bp., 1933, Légrády, 3-114 p. Papírkötés, borítóhiánnyal, az utolsó lap sérült.
Vegyes borászati témájú kiadvány, 6 kötet:
Dr. Laposa József: Villány. A magyar borvidékek ékessége. The Jewel of Hungarian Wine Regions. Bp., 1995, Magyar Borkereskedők Egyesülése. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.;
Dr. Töttős Gábor: A szekszárdi szőlő és bor. A történelmi borvidék története a kezdetektől a II. világháborúig. Szekszárd, 1987, (Szekszárdi Nyomda). Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;
Török Sándor - Merz Árpád: Magyar borkultúra Bp., 1997. Mezőgazda. Kiadói kartonált papírkötésben, átsatírozott ajándékozási sorokkal.;
Egri borok könyve. Szerk.: Csizmadia László. A felvételeket készítette: Szelényi Károly. Eger, 1997, Magyar Képek/F. Szelényi Ház. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.;
Die Weine von Eger. Eine ungarische Tradition im Aufbruch. Redaktion: Csizmadia László. Fotos: Szelényi Károly. Eger, 1997, Magyar Képek/F. Szelényi Ház. Gazdag képanyaggal illusztrált. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.;
Die Weine aus dem Mátravorland. Redaktion: - - . Fotos: Szelényi Károly. Bp., 2001, Magyar Képek. Gazdag képanyaggal illusztrál. Gazdag képanyaggal illusztrált. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.;
2 db vendéglátás témájú könyv: Italismeret. A vendéglátó szakképzés számára. + Felszolgáló ismeretek. Vendéglátás, terítés, szervírozás. Bp., 2000-2002, Képzőművészeti Kiadó. Kiadói papírkötés, az egyik könyv néhány lapján ázásnyomokkal.
Kovács Mária (szerk.): Csokoládés csodák.
Több mint 200 csábító recept. Bp., 2006, Gabo. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval, zsugorfóliában.
Kurtz Béla:
A szállodásipar.
Budapest, 1942. A Budapesti Szállodások és Vendéglősök Ipartestülete (Merkantil-nyomda). [2] + 273 + [1] p. + 9 melléklet (3 kihajtható: két kétoldalas költségszámítási táblázat, egy hasonmás; 6 kétoldalas). Egyetlen kiadás.
Teljességre törekvő kézikönyv a szállodairányítás kérdéseiről, mely a szálloda építészeti, belsőépítészeti, hangszigetelési, bútorozási, műszaki, karbantartási, takarítási és higiénés kihívásaitól a személyzet feladatainak tárgyalásán át a marketing és könyvelés problémáiig szerteágazó témákban ad tanácsot a reménybeli szállodavezetők számára; a kötet kitér a nyugati és a hazai gyakorlat különbségeire, illetve - háborús év lévén - légoltalmi kérdésekre is. A szerző a Gellért Szálló igazgatója.
Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, a kötéstáblák sarkain apró sérüléssel. Jó példány.
Pálinkás Gyula: Szőlészeti és borászati zsebkönyv. Szerk.: Dr. Feyér Piroska. Bp., 1960, Mezőgazdasági Kiadó, 447+(1) p. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón némi kopással.
Stephens, Henry: Mezei gazdaság könyve. III-IV. kötet. [Egybekötve.] Stephens Henry ,,The Book of the Farm" czímű munkája nyomán a hazai körülményekhez alkalmazva kiadják Korizmics László, Benkő Dániel, Morócz István. Pest, 1856, Herz János, 4+526+2 p. Egészvászon-kötés, kopott, foltos, sérült borítóval, a könyvtest elvált a borítótól, foltos lapokkal, kijáró és sérült lapokkal (címlap, a címlapot követő lap, 255/256.,257/258), szamárfülekkel, a litográfiák és a kihajtható táblázat hiányzik, rossz állapotban.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.