Könyvek: Mesekönyvek, ifjúsági irodalom

Tételek száma: 52

Báthory Nándorné, özv.: Tündérvilág a Városligetben. Ifjúsági regény. Rajzolták: Nagy Sándorék. Bp., [1914], Szent István-Társulat, 107+(3) p. Oldalszámozáson belül 12 egészoldalas illusztrációval, szövegközti fejezetkezdő- és záróképekkel, iniciálékkal. (Nagy Sándor és felesége, Kriesch Laura, a Gödöllői Művésztelepet alapító házaspár szecessziós illusztrációival). Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, erősebben kopott, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal, korabeli ajándékozási bejegyzéssel.
20549.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Fábián Gyula: Táborozás a Balatonnál. Ifjusági regény. Biczó András rajzaival. Bp., 1940, Dante, 160 p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül egészoldalas illusztrációkkal. Félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, a címlapon leragasztott ajándékozási bejegyzéssel.
20550.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Napsugár. Az IMSZ [Ifjúmunkás Szövetség] Központi Vezetőségének gyermeklapja. Megjelenik havonta. Főszerkesztő: Asztalos István. 3. évfolyam 1-7. szám. (1959. január - 1959. július).  Kolozsvár, 1959. (Scinteia Háza ,,I. V. Sztálin Nyomdaipari Kombinát, Bukarest).  A Napsugár a romániai Ifjúmunkás Szövetség (IMSZ) kisiskolásoknak szánt képes havilapja, mesékkel, versekkel, természetismereti, honismereti és munkásmozgalmi ismeretterjesztő cikkekkel. Az egységesen 24 oldalas, az erdélyi illusztrátorok java által készített színes rajzokkal gazdagon illusztrált lapszámok utolsó négy oldalán ,,Kicsi vagyok én címmel óvodásoknak szánt rovat. A lapban Méhes György, Bajor Andor és mások meséi, a főszerkesztő Asztalos Sándor meséi képviselik a szocialista gyermekmesetípust; a lap verseit többek között Kiss Jenő, Kányádi Sándor, Lászlóffy Aladár írták. A hol nyílt, hol lappangó munkásmozgalmi tartalom ellenére a Napsugár folyóirat történetei előszeretettel jelenítenek meg székely hősöket, egy ízben képregény formájában még egy kalotaszegi legenda is megelevenedik. A márciusi szám első és hátsó, az áprilisi szám hátsó borítója hiányzik, a januári szám egy levelén hiány, néhány oldalon kisebb gyűrődések.  Sérült gerincű, enyhén foltos korabeli félvászon kötésben, a kötéstáblákon gyermekrajzzal és számításokkal. Nagyon ritka!
20551.

Napsugár. Az IMSZ [Ifjúmunkás Szövetség] Központi Vezetőségének gyermeklapja. Megjelenik havonta. Főszerkesztő: Asztalos István. 3. évfolyam 1-7. szám. (1959. január - 1959. július). Kolozsvár, 1959. (Scinteia Háza ,,I. V. Sztálin" Nyomdaipari Kombinát, Bukarest). A Napsugár a romániai Ifjúmunkás Szövetség (IMSZ) kisiskolásoknak szánt képes havilapja, mesékkel, versekkel, természetismereti, honismereti és munkásmozgalmi ismeretterjesztő cikkekkel. Az egységesen 24 oldalas, az erdélyi illusztrátorok java által készített színes rajzokkal gazdagon illusztrált lapszámok utolsó négy oldalán ,,Kicsi vagyok én" címmel óvodásoknak szánt rovat. A lapban Méhes György, Bajor Andor és mások meséi, a főszerkesztő Asztalos Sándor meséi képviselik a szocialista gyermekmesetípust; a lap verseit többek között Kiss Jenő, Kányádi Sándor, Lászlóffy Aladár írták. A hol nyílt, hol lappangó munkásmozgalmi tartalom ellenére a Napsugár folyóirat történetei előszeretettel jelenítenek meg székely hősöket, egy ízben képregény formájában még egy kalotaszegi legenda is megelevenedik. A márciusi szám első és hátsó, az áprilisi szám hátsó borítója hiányzik, a januári szám egy levelén hiány, néhány oldalon kisebb gyűrődések. Sérült gerincű, enyhén foltos korabeli félvászon kötésben, a kötéstáblákon gyermekrajzzal és számításokkal. Nagyon ritka!

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
21
Eduard Wagner: Märchen aus Tausend und Eine Nacht. Für die Jugend bearbeitet von - -. Leipzig, Alfred Dehmigkes Verlag,1 (kromolitográfia) t. + IV+299+1 p.+5 (kromolitográfiák) t. Szövegközti és egy egészoldalas fekete-fehér fametszetekkel illusztrált. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
20552.

Eduard Wagner: Märchen aus Tausend und Eine Nacht. Für die Jugend bearbeitet von - -. Leipzig, Alfred Dehmigke's Verlag,1 (kromolitográfia) t. + IV+299+1 p.+5 (kromolitográfiák) t. Szövegközti és egy egészoldalas fekete-fehér fametszetekkel illusztrált. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
Scipio, Rudolf:  Jenseits des Oceans. Erlebnisse in den Prairien und Wildnissen des amerikanischen Westens. Der Jugend erzählt von Rudolf Scipio. Mit 5 Farbendruckbildern von E. Klingebeil. Dritte Auflage.  Berlin, (1891). Verlag von Herman J. Meidinger (Druck von C. H. Schulze und Co., Gräfenhainichen). 1 t. (színes kőnyomatú címkép) + [4] + 160 + [2] p. + 4 t. (színes).  Rudolf Scipio (1837-1901) német ifjúsági író. Indián és pionír témájú kalandregényei a terjeszkedő Egyesült Államok határvidékein játszódnak. ,,Jenseits des Oceans (Az Óceán túloldalán) címen megjelent elbeszéléskötete 26 rövid történetet tartalmaz. Példányunk első előzékének fűzése javítva.  Színes, festett, illusztrált, aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Hübel & Benck). Jó példány.
20553.

Scipio, Rudolf: Jenseits des Oceans. Erlebnisse in den Prairien und Wildnissen des amerikanischen Westens. Der Jugend erzählt von Rudolf Scipio. Mit 5 Farbendruckbildern von E. Klingebeil. Dritte Auflage. Berlin, (1891). Verlag von Herman J. Meidinger (Druck von C. H. Schulze und Co., Gräfenhainichen). 1 t. (színes kőnyomatú címkép) + [4] + 160 + [2] p. + 4 t. (színes). Rudolf Scipio (1837-1901) német ifjúsági író. Indián és pionír témájú kalandregényei a terjeszkedő Egyesült Államok határvidékein játszódnak. ,,Jenseits des Oceans" (Az Óceán túloldalán) címen megjelent elbeszéléskötete 26 rövid történetet tartalmaz. Példányunk első előzékének fűzése javítva. Színes, festett, illusztrált, aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Hübel & Benck). Jó példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Hófehérke. Prága, 1961. 3D mesekönyv. Kiadói félvászon kötés, hiányos.
20554.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
Lestyán Sándor: A nyolcadik pont. Hont-Varsányi Ferenc rajzaival. (Bp., 1952), Ifjúsági Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, kopottas borítóval.
20555.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
Z. Tábori Piroska: Dugó Dani a mindentudó. Elmeséli Piroska néni. D. Róna Emy [Róna Emmy] rajzaival. Bp., én., Dante. Átkötött félvászon-kötés, néhány foltos lappal.
20556.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
6,84
7,43
P. Pál Ödön: Szent László király kis apródja. Magyar Ifjúság Könyvtára 1. sz. Bp., 1927, Szent István-Társulat, 36 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, a fűzéstől részben elváló lapokkal. A soltvadkerti 884. sz. ,,Hunyadi cserkészcsapat tulajdonosi bejegyzésével és bélyegzőjével.
20557.

P. Pál Ödön: Szent László király kis apródja. Magyar Ifjúság Könyvtára 1. sz. Bp., 1927, Szent István-Társulat, 36 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, a fűzéstől részben elváló lapokkal. A soltvadkerti 884. sz. ,,Hunyadi" cserkészcsapat tulajdonosi bejegyzésével és bélyegzőjével.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
6,84
7,43
8 db Tolnai-kiadású ifjúsági regény: Havas Zsigmond: Az acélember.; Szegedy Ila: Rádi Jóska és egyéb történetek.; Mark Twain: Tamás úrfi csinyjei és kalandjai.; Huckleberry Finn kalandjai; stb. Bp., é.n. (cca 1930-1940), Tolnai. Kiadói papírkötés, változó állapotban, részben sérült, foltos.
20558.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
Grätzer József: Sicc... Szórakoztató időtöltések, cseles csalafintaságok. Bp., 1957, Móra. A borító Würtz Ádám munkája. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült borítóval.
20559.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,37
8,00
[Milne, Alan Alexander] A. A. Milne: Micimackó. Ford.: Karinthy Frigyes. Ernest H. Shepard képeivel. Bp., 1957, Kossuth (Athenaeum-ny.), 123 p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval.
20560.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft