Tétel

Kikiáltási ár:

3 000 Ft

21

Leírás:

Napsugár. Az IMSZ [Ifjúmunkás Szövetség] Központi Vezetőségének gyermeklapja. Megjelenik havonta. Főszerkesztő: Asztalos István. 3. évfolyam 1-7. szám. (1959. január - 1959. július). Kolozsvár, 1959. (Scinteia Háza ,,I. V. Sztálin" Nyomdaipari Kombinát, Bukarest). A Napsugár a romániai Ifjúmunkás Szövetség (IMSZ) kisiskolásoknak szánt képes havilapja, mesékkel, versekkel, természetismereti, honismereti és munkásmozgalmi ismeretterjesztő cikkekkel. Az egységesen 24 oldalas, az erdélyi illusztrátorok java által készített színes rajzokkal gazdagon illusztrált lapszámok utolsó négy oldalán ,,Kicsi vagyok én" címmel óvodásoknak szánt rovat. A lapban Méhes György, Bajor Andor és mások meséi, a főszerkesztő Asztalos Sándor meséi képviselik a szocialista gyermekmesetípust; a lap verseit többek között Kiss Jenő, Kányádi Sándor, Lászlóffy Aladár írták. A hol nyílt, hol lappangó munkásmozgalmi tartalom ellenére a Napsugár folyóirat történetei előszeretettel jelenítenek meg székely hősöket, egy ízben képregény formájában még egy kalotaszegi legenda is megelevenedik. A márciusi szám első és hátsó, az áprilisi szám hátsó borítója hiányzik, a januári szám egy levelén hiány, néhány oldalon kisebb gyűrődések. Sérült gerincű, enyhén foltos korabeli félvászon kötésben, a kötéstáblákon gyermekrajzzal és számításokkal. Nagyon ritka!

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk