Tétel

Kikiáltási ár:

16 000 Ft
42,44 EUR, 45,71 USD

Leírás:

Spencer, Herbert: The Principles of Psychology. Vol. I-II. Fourth Edition. [Teljes mű két kötetben.] London, 1899. Williams and Norgate (Printed by Harrison and Sons). [III]-XIV + 640 + [6] p.; VIII + 762 + 14 + [2] p. Herbert Spencer (1820-1903) angol filozófus, a XIX. század második felének megkerülhetetlen gondolkodója. Fő művében, tíz kötetben kidolgozott filozófiai rendszerében kora minden számottevő kérdésében kifejtette evolucionista álláspontját: gazdasági, szociológiai, biológiai, lélektani, etikai, vallási, filozófiai, politikai témákban egyaránt. A nagy szintetizáló munka három évtized alatt készült el, kötetei 1862 és 1892 között jelentek meg. A nagy mű lélektani kötetei először 1870-ben és 1880-ban láttak napvilágot. Herbert Spencer filozófiai szempontból, nagyon tág látóhatárral közelíti meg a lélektant; a munka az idegrendszeri alapozás után bőségesen foglalkozik a megismerés, a rendszerezés, a kategorizálás, az érvelés formáival, kifejti álláspontját a tudatról, az akaratról és az érzelmekről: A tág filozófiai rendszerbe illesztett lélektan ennek megfelelően távolról sem esetleírások és gyógyászati javallatok rendszere. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti ábrával. (A System of Synthetic Philosophy, Volume IV-V.) Egységes, aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk