20198.
467. Lezárult gyorsárverés
Könyvek: Társadalomtudomány
4 000 Ft
Varga Sándor, (kibédi): A lét oksági meghatározottsága és a kultúrateremtés szabadsága. (Dedikált.) [Szeged, 1936]. Szellem és Élet - Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda Rt. 15 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,... tisztelettel: Kibédi Varga Sándor". Kibédi Varga Sándor (1902-1986) filozófus rövid tanulmánya Immanuel Kant eszméit vizsgálja Böhm Károly és Heinrich Rickert neo-kantiánus filozófusok munkásságában. A tanulmány végén német nyelvű rezümé. A dedikáció címzettjének megnevezését felfestés takarja. A két világháború között Németországban több látogatást is tevő Kibédi Varga Sándor filozófusnak egy, a Hitler-elvet ismertető, rövid kritikai különnyomtatványa (A nemzetiszocialista Németország, Budapest, 1938) rákerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek jegyzékére. (Szellem és Élet könyvtára.) Korabeli vászonkötésben, az aranyozott címfelirat az első kötéstáblán vörös címkén. Jó példány.