Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 60

20207.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14
20208.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
20209.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,33
2,57
20210.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
20211.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
20212.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Kóbor Tamás: Szent Harpagon. [Publicisztikák.] Budapest, 1932. Globus ny. 126 + [2] p. Kötetünkben Kóbor Tamás pénzügyi publicisztikái szerepelnek, melyet Az Ujság hasábjain közölt előzőleg. Az író, újságíró itt fejti ki érdekes elméletét az inflációról, illetve saját munkapénz-elméletéről. Fűzve, kissé sérült kiadói borítóban. Jó példány.
20213.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Mutatványfüzet ,,A magyarság néprajza I-IV. kötet" című néprajzi munka második kiadásához.  Budapest, (1938). Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. [16] p.  ,,A magyarság néprajza" című munka első kiadása 1933-1937 között jelent meg, Czakó Elemér szerkesztésében. Tételünk az időközben elfogyott munka átdolgozott, Viski Károly által szerkesztett második kiadásának mutatványa, tartalmi ismertetője, oldalszámozáson belül számos szövegközti rajzzal és fényképpel. A második kiadás végül 1941-1944 között látott napvilágot. A leveleken apró gyűrődés.  Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban, az első fedőborító sarkán apró hiánnyal. Jó példány.
20214.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
A Magyar Köztársaság helységnévkönyve 2001. január 1. Bp., 2001, Központi Statisztikai Hivatal. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
20215.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Fényes Samu, 1881-ig Feierlicht Salamon (1862-1937) író, újságíró, filozófus, ügyvéd. ex librise Müller, Friedrich: Grundriss der Sprachwissenschaft Wien, 1888. Hölder kiadásában Korabeli félbőr kötésben
20216.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Keyserling, Hermann von:  Új világ születése. Fordította Juhász Andor. Bevezette Nagy József.  [Budapest, 1929]. Révai Irodalmi Intézet Rt. (ny.) [4] + 194 + [6] p. Első magyar kiadás.  Hermann Kayerling (1880-1946) balti német filozófus, a darmstadti ,,Gesellschaft für Freie Philosophie" alapítója. Műve eredeti nyelven először 1926-ban jelent meg, ,,Die neuentstehende Welt" címen. A livóniai szülőföldjét a szovjet fordulat miatt elhagyni kényszerülő Kayserling történelemfilozófiai munkája Oswald Spengler filozótus felvetéseire reagál, és elemzi a kultúra fennmaradásának esélyeit a tömegember korában (melyet ő sofőrtípusnak nevez). A könyv címoldalát Zádor István grafikusművész rajzolta. A kötet szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek jegyzékén.  (Világkönyvtár, 50. kötet.)  Illusztrált, feliratozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20217.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Wassilewitsch, G.:  Ursprung der Gesänge, Tänze, Spiele, Legendenerzählungen und des Schamanierens bei nem Ewenki.  Budapest, 1960. (Akadémiai Nyomda). [147]-157 + [1] p. Egyetlen kötetkiadás.  G. Vasziljevics orosz néprajztudós rövid, német nyelvű etnográfiai dolgozata az evenki népről, a Kelet-Szibériában élő tungúz népek egyikének népzenei és népköltészeti hagyományairól, oldalszámozáson belül néhány szövegközti felvétellel.  (Különlenyomat az Acta Ethnographica: A Magyar Tudományos Akadémia Néprajzi Közleményei IX. kötetének, 1-2. füzetéből.)  Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
20218.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft